Już w najbliższą niedzielę, 22 lipca, w Parku Lisiniec rozpocznie się nowa impreza na mapie polskiego triathlonu - ,,Częstochowa Trhiatlon". Kierowców czeka zmiana w organizacji ruchu.

Zawody odbędą się na łącznym dystansie blisko 57 kilometrów (pływanie 950 m, rower 45 km, bieg 10,55 km). Wyścig składa się z trzech konkurencji następujących bezpośrednio po sobie. Na pierwszym etapie, zawodnicy będą musieli przepłynąć dwie pętle  dookoła zbiornika wodnego Pacyfik - każda po 475 m.  Następnie, będą musieli się przesiąść na rower, by pokonać na nim 45 kilometrów. Trasa prowadzić będzie przez centrum miasta, Alejami Najświętszej Marii Panny, przez Srocko, Brzyszów oraz Mstów aż do Przeprośnej Górki, a stamtąd z powrotem do Częstochowy, Alejami NMP, wzdłuż jasnogórskiego klasztoru, prosto do T2.

Etap biegowy – w sumie 10,55 km - składa się z 3 pętli po 3,5 km każda. Wybiegając z T2 zawodnicy będą kierować się deptakiem w stronę zbiorników Bałtyk oraz Adriatyk obiegając oba, następnie ulicą Toruńską, Wałową i Huculską pobiegną ponownie w kierunku Parku Lisiniec - pomiędzy Bałtykiem, a Pacyfikiem - kończąc pętle przy ul. Świętej Jadwigi. Szczegóły w opisach na stronie i w załączonych mapkach

Celem zawodów jest promocja Częstochowy, popularyzacja triathlonu oraz propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.

Czas trwania zawodów to ok. 4 godzin. Każdy uczestnik sztafety, może startować tylko w jednym etapie.

Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsi nagrody finansowe i puchary.

Organizatorem zawodów jeststowarzyszenie Triathlon Training Center z siedzibą w Częstochowie, a współorganizatorem  Miasto Częstochowy.

Szczegółowe informacje i harmonogram zawodów na stronie:
http://czestochowatriathlon.pl/

UWAGA! ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

22 lipca w godzinach 10.30-14.30 w związku z organizacją „Triathlonu Częstochowa” wystąpią utrudnienia w ruchu oraz przerwa w kursowaniu komunikacji publicznej. Zamknięte zostaną ulice Orawska, Toruńska, Wałowa
Bieszczadzka, Huculska - tam odbędzie się biegowa część wyścigu.

Kolarska część poprowadzi ulicami: Kordeckiego, 7 Kamienic, Pułaskiego, Alejami NMP, Legionów, Faraday’a, następnie pętla poza granicami miasta; a jej powrót - ul. Mstowską, Mirowską i Alejami NMP, Pułaskiego,  7 Kamienic, Kordeckiego do Parku „Lisiniec”.

Podczas wyścigu, ulice te będą zamknięte dla ruchu kołowego, natomiast chodniki pozostaną dostępne dla pieszych i kibiców.

W załączniku znajduje się mapka przedstawiająca trasę wyścigu.