W dniu 10 czerwca 2018roku w Koniecpolu odbyły się Dni Koniecpola w którym udział wzięli policjanci z częstochowskiej drogówki, a nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwały policyjne konie.

W minioną niedzielę w dniu 10 czerwca w Koniecpolu odbyły się Dni Koniecpola, podczas których policjanci z naszej częstochowskiej drogówki promowali bezpieczeństwo na drogach. Organizatorem całej imprezy był Urząd Gminy Koniecpol.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele Św. Michała, po której nastąpił przemarsz barwnego korowodu ulicami osiedla na stadion miejski. Organizatorzy zabawy zapewnili szereg atrakcji dla każdej grupy wiekowej: koncerty, występy kabaretów, widowisko historyczne i turniej husarski w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej Podolski Regiment Odprzodowy. Nad bezpieczenstwem mieszkańców czuwali policjanci  z Częstochowskiego Zespołu Konnego: sierż. szt. Agnieszka Mordal na koniu Widim oraz st. sierż. Rafał Kozieł na koniu Bonzo.

Natomiast policjanci z ruchu drogowego mł.asp. Sabina Chyra-Giereś oraz sierż. Mateusz Kyzioł promowali bezpieczenstwo na drodze, romawiali z mieszkańcami na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa i zachowania się na drodze, odpowiadali na pytania z zakresu ruchu drogowego. W ramach festynu wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Częstochowie zorganizowany został tor jazdy kończący się egzaminem na kartę rowerową oraz konkurs plastyczny.