Policjanci z Częstochowy wspólnie ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi wzięli udział w festynie „Mundurowi dzieciom”, zorganizowanym w Koszęcinie. Stróże prawa z częstochowskiego zespołu konnego dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy, ale też stanowili dodatkową atrakcję spotkania, prezentując posłuszeństwo i umiejętności wierzchowców.

Tak jak w ubiegłym roku, festyn „Mundurowi dzieciom” współorganizowały: Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu wraz z Posterunkiem Policji w Koszęcinie, Komenda Miejska Policji w Częstochowie z zespołem konnym, Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Częstochowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu, ochotnicze straże pożarne z Koszęcina i Strzebinia, Zakład Karny w Lublińcu, Zakład Karny w Herbach, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach, Krajowa Administracja Skarbowa w Katowicach, Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu oraz Harcerze z ZHP w Lublińcu.

Przedstawiciele tych służb opowiadali dzieciom o swojej codziennej pracy. Najmłodsi mieli też okazję zobaczyć pokazy w wykonaniu policji konnej, zastosowania środków przymusu bezpośredniego przez służbę więzienną oraz ratownictwa w wykonaniu strażaków ochotników z Koszęcina.

Teren imprezy zabezpieczali oraz prezentowali swoje umiejętności policjanci z Zespołu Konnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie: sierż. Rafał Koziej na koniu Blue Baker i sierż. szt. Agnieszka Mordal na koniu Widim, a wspomagali ich sierż. szt. Marcin Natkańczyk i st. post. Adam Mazur.

  • Blue Baker i Widim pilnowali bezpieczeństwa na festynie w Koszęcinie
  • Blue Baker i Widim pilnowali bezpieczeństwa na festynie w Koszęcinie
  • Blue Baker i Widim pilnowali bezpieczeństwa na festynie w Koszęcinie

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.