Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W budynku Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej można już korzystać z nowej windy. Zbudowana w nowoczesnej technologii pasowej jest cicha i bardzo bezpieczna.

Nowe urządzenie udało się zainstalować przed terminem, pierwotnie planowanym na koniec maja. Wymiana windy była elementem dostosowania budynku przy ul. Śląskiej 11/13 do aktualnych przepisów przeciwpożarowych.  

Nowa, dostosowana do istniejącego szybu elektryczna winda ma udźwig 1000 kg, co odpowiada przeciętnej wadze 13 osób. Zatrzymuje się na 7 przystankach. Kabina wyposażona jest w system kontroli pełnego obciążenia i przeciążenia, a także monitoring wizyjny oraz system łączności ze służbami ratowniczymi. Dźwig zbudowany jest w nowoczesnej technologii pasowej z ciągłym elektronicznym monitoringiem stanu technicznego pasów nośnych poprzez specjalnie zainstalowany system ,,Pulse”. Winda wyposażona jest także w system jazdy pożarowej w przypadku alarmu II stopnia do przystanku na poziomie holu wejściowego budynku.

Winda porusza się bardzo cicho i płynnie; gwarantuje też wyjątkową precyzję zatrzymania. Przeszła próby ruchowe, niezbędne regulacje, a także zezwalające na eksploatację badania Urzędu Dozoru Technicznego.

Wartość urządzenia to ponad 240 800 zł brutto.

na podst. informacji z Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UM, mb