Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W tym wydaniu miejskim rowerem udajemy się na grilla na Lisiniec, wpadając jeszcze na pasiekę do pana Józefa – seniora z wigorem.  Z efektami można się zapoznać w świeżutkim odcinku ,,Częstochowskiego Kuriera Samorządowego”.

Na start, prowadzący ,,Kuriera” sprawdza, co trzeba mieć, aby wypożyczyć sobie miejski rower –  a naprawdę nie trzeba tego dużo. Dowiemy się też, jak być spryciarą lub spryciarzem i objechać na miejskim jednośladzie prawie całą Częstochowę za friko, a także w których punktach miasta sunący na zielonych rowerach dokują najczęściej, bo – jak wiedzą użytkowniczki i użytkownicy Systemu Roweru Miejskiego – dokuje się nie tylko na Wybrzeżu.

A skoro już o Wybrzeżu mowa – kolejne wywrotki piasku prosto z Łeby zjeżdżają do Parku Lisiniec. Prowadzący ,,Kuriera” przeprowadza więc inspekcję robót, a najprawdziwszy inżynier budowy, Łukasz Odzeniak, mówi o tym, kiedy wreszcie będzie się można rozłożyć na powstającej tam miejskiej plaży. Park Lisiniec to też jedno z naszych grillowych zagłębi. Grillować chcemy jednak nie tylko tam – wniosków o odpowiednie do tego zakątki w Budżecie Obywatelskim coraz więcej. O jednym takim miejscu opowiada Grzegorz Cierpiał z Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UM.  

Na koniec o tym, co w Częstochowie czeka na tych, którzy już nic nie muszą, a – jak się okazuje – ciągle bardzo wiele mogą. Do ,,ruszenia w miasto” seniorki i seniorów zachęca Marlena Nowak z Wydziału Polityki Społecznej UM. A na sam finał prawdziwy ,,senior plus”, czyli pan Józef Widaj, który ma tysiąc zainteresowań – od dziewczęcych uśmiechów po … miód.  Aby liznąć co nieco z jego przepisu na wigor, trzeba koniecznie obejrzeć najnowsze wydanie ,,Kuriera”, które dostępne jest na kanale Miasta Częstochowa w serwisie YouTube pod linkiem  http://www.youtube.com/watch?v=jspsJBRG3_Y

mb