Objazdy autobusów linii 18 w sobotę 15 czerwca z powodu wyścigu kolarskiego
W nadchodzącą sobotę, 15 czerwca, mieszkańcy muszą przygotować się na zmiany w kursowaniu autobusów linii 18. Powodem są organizowane w Mirowie Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym.
  1. Zmiana trasy autobusów linii 18.
  2. Utrudnienia w ruchu na ulicach Mirowskiej, Mstowskiej i Wodociągowej.
  3. Wyścigi kolarskie dla zawodowców i amatorów.

W sobotę, 15 czerwca, w związku z organizacją Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, autobusy linii 18 będą kursować zmienioną trasą. Objazd dotyczy części trasy w Mirowie, gdzie odbędą się zarówno mistrzostwa, jak i wyścigi dla amatorów.

Autobusy linii 18, w obu kierunkach, będą kursować objazdem przez ulicę Srebrną, omijając ulicę Morenową oraz odcinek ulicy Mirowskiej prowadzący przez Złotą Górę. Na skrzyżowaniu ulic Srebrnej, Morenowej i Komornickiej autobusy będą jechać prosto w relacji Srebrna – Komornicka.

Ruch na pozostałych skrzyżowaniach ulic Mirowskiej, Mstowskiej i Wodociągowej oraz w Siedlcu i Srocku będzie kierowany przez uprawnione osoby i może być częściowo wstrzymywany. W związku z tym pasażerowie mogą spodziewać się kilkuminutowych utrudnień na trasach linii 18, 26 i 30.

Wyścigi organizowane są w ramach Mistrzostw Polski ze wspólnego startu Masters i Cyklosport w kolarstwie szosowym. Jest to najważniejszy wyścig sezonu dla pasjonatów kolarstwa, gdzie toczy się walka o tytuł Mistrza Polski. Dla uczestników bez licencji Pzkol przewidziano osobne wyścigi amatorskie.

Start wyścigów będzie miał miejsce przy Fabryce Rowerów na ulicy Drogowców. Wyścigi dla amatorów rozpoczną się o godzinie 9:30, natomiast dla zawodników biorących udział w Mistrzostwach Polski o godzinie 11:45 i 15:00. Trasa wyścigów liczy 22 kilometry i kończy się na wzniesieniu Złota Góra.

Informacje na temat zmian w ruchu oraz organizacji wyścigów przygotował Wydział Inżynierii Miejskiej i Kontroli.


Wg inf z: UM Częstochowa