Przetargi na promocję miasta przez sport: piłka nożna i żużel
Miasto ogłosiło przetargi na promocję poprzez sport!

Miasto daje możliwość klubom sportowym na promowanie Częstochowy przy okazji rywalizacji sportowej. Przetargi dotyczą zarówno piłki nożnej, jak i żużla, a zainteresowane kluby mają czas na złożenie ofert do 2 lipca.

  1. Przetargi obejmują piłkę nożną i żużel.
  2. Kluby muszą zawrzeć nazwę miasta w swojej nazwie.
  3. Promocja poprzez logo miasta na materiałach klubowych.
  4. Wizerunek zawodników będzie wykorzystywany przez miasto.

Przetarg na promocję poprzez piłkę nożną obejmuje drużyny grające w polskiej ekstraklasie oraz innych rozgrywkach sportowych. W przypadku żużla, promocja dotyczy zarówno zespołu, jak i poszczególnych zawodników uczestniczących w ekstralidze żużlowej oraz innych zawodach.

W ramach umowy, kluby wyłonione w przetargach będą zobowiązane do końca roku do spełnienia kilku kluczowych wymagań. Przede wszystkim, nazwa zespołu musi zawierać odniesienie do Częstochowy, takie jak „Częstochowa”, „Częstochowska”, „Częstochowski” czy „Częstochowskie”.

Dodatkowo, kluby będą musiały umieszczać i eksponować logo miasta w różnorodny sposób oraz na materiałach informacyjno-promocyjnych i poligraficznych. Wszystkie te materiały muszą być przygotowane i wykonane własnym kosztem klubów. Miasto wymaga również kreowania pozytywnego wizerunku poprzez wszelkie działania informacyjno-promocyjne zespołów.

Co więcej, kluby zobowiązane będą do nieodpłatnego użyczania wizerunku swoich zawodników oraz całej drużyny do celów promocyjnych miasta. Wzory umów, które zostaną podpisane z wyłonionymi klubami, zawierają szczegółowy opis, jak te usługi promocyjne mają być realizowane. Nadzór nad realizacją umów będzie sprawował Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta.

Procedura przetargowa odbywa się zgodnie z unijnymi regulacjami. Dokumenty przetargowe są dostępne na platformie zamówień publicznych. To doskonała okazja dla klubów sportowych, by nie tylko promować swoje zespoły, ale również przyczynić się do promocji naszego miasta.


Opierając się na: UM Częstochowa