Przedszkolaki z Częstochowy mistrzami kodowania - olimpiada programowania w MP nr 29
W przedszkolu numer 29 odbyła się niecodzienna olimpiada, która pokazała, że programowanie nie jest tylko dla dorosłych. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mieli okazję zmierzyć się z wyzwaniami wymagającymi logicznego myślenia i kreatywności, udowadniając, że zdolności programistyczne można kształtować od najmłodszych lat.
  1. Przedszkolaki wzięły udział w olimpiadzie kodowania i programowania.
  2. Zadania obejmowały robotykę, modelowanie 3D i programowanie w grze „Minecraft”.
  3. Wydarzenie miało na celu rozwijanie logicznego myślenia i umiejętności analizy.
  4. Olimpiada uzyskała patronat Prezydenta Miasta oraz Katedry Pedagogiki Uniwersytetu Jana Długosza.

W naszym przedszkolu nr 29 młode umysły miały okazję sprawdzić się w wyjątkowym wydarzeniu, które połączyło zabawę z nauką. „Bawię się, uczę, programuję” - pod takim hasłem 21 marca odbyła się olimpiada, która udowodniła, że świat kodowania i programowania jest również dla najmłodszych. To wyjątkowe przedsięwzięcie miało na celu rozbudzenie pasji do nauk ścisłych już od przedszkolnego wieku oraz pokazanie, że każde dziecko może odkrywać w sobie małego programistę.

Różnorodność zadań pozwoliła na wykazanie się w wielu dziedzinach. Od „Robotycznej Olimpiady”, poprzez tworzenie projektów z użyciem kreatywnego długopisu 3D, aż po programowanie w świecie „Minecraft”. Każde z tych zadań wymagało nie tylko precyzji, ale także kreatywnego myślenia i umiejętności pracy zespołowej. Było to doskonałe pole do popisu dla młodych adeptów technologii, którzy mogli w praktyczny sposób zastosować swoje umiejętności i zdobyć nowe doświadczenia.

Organizowane przez nasze przedszkole wydarzenie nie tylko przyczyniło się do rozwijania umiejętności niezbędnych w dzisiejszym, zdominowanym przez technologie świecie, ale także pokazało, jak ważne jest wspieranie i rozwijanie zainteresowań dzieci od najmłodszych lat. Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z tak prestiżowymi instytucjami i organizacjami, co jeszcze bardziej podnosiło rangę naszej olimpiady.

Wydarzenie to jest dowodem na to, że nasze miasto nie pozostaje w tyle za światowymi trendami w edukacji i z pełnym zaangażowaniem wspiera rozwój najmłodszych. Mamy nadzieję, że takie inicjatywy staną się inspiracją dla innych placówek edukacyjnych i przyczynią się do jeszcze większego zainteresowania naukami ścisłymi oraz technologią wśród dzieci.


Wg inf z: Urząd Miasta Częstochowa