ZROBOTYZOWANA POMOC PACJENTOM PO OPERACJACH
Nowatorska technologia w służbie zdrowia: Centrum Opieki i Rehabilitacji ZDROWIE wprowadza unikalnego robota rehabilitacyjnego! Odkryj, jak nowoczesne rozwiązania zmieniają oblicze rehabilitacji po operacjach.
  • Wprowadzenie innowacyjnego robota rehabilitacyjnego w Częstochowie.
  • Zwiększenie efektywności i precyzji rehabilitacji dzięki technologii robota Robert.
  • Finansowanie zakupu urządzenia z Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia.
  • Robot ROBERT® zaprojektowany specjalnie do celów rehabilitacyjnych.
  • Wszechstronne wsparcie dla pacjentów po operacjach ortopedycznych.

W świecie, gdzie technologia wkracza do każdej sfery życia, nie mogło zabraknąć jej znaczącego wkładu w dziedzinie medycyny rehabilitacyjnej. Na terenie Częstochowy, w uznawanym za bastion nowoczesnej opieki zdrowotnej - Centrum Opieki i Rehabilitacji ZDROWIE, zagościł wyjątkowy gość. Jest nim robot Robert, który z rewolucyjnym systemem pomaga pacjentom wrócić do pełni zdrowia po operacjach ortopedycznych.

Urządzenie o nazwie ROBERT®, wyprodukowane przez duńską firmę Life Science Robotics, reprezentuje światową czołówkę w dziedzinie robotyki rehabilitacyjnej. Jego unikalność polega na możliwości wczesnej mobilizacji pacjentów, co jest kluczowe dla szybkiego powrotu do sprawności po interwencjach chirurgicznych. To pierwszy robot na świecie, stworzony wyłącznie z myślą o rehabilitacji, co świadczy o jego pionierskim charakterze.

Robot ROBERT® jest wyposażony w siedmioosiowe ramię, które dzięki precyzyjnym ruchom naśladuje pracę ludzkiego ramienia. Terapeuci mają możliwość programowania ćwiczeń, które robot następnie realizuje z zachowaniem zadanej jakości i intensywności, nawet do 300 powtórzeń. Dzięki temu pacjenci mogą otrzymać terapię o niespotykanej dotąd intensywności i jakości, przyczyniając się do ich szybszego powrotu do zdrowia.

Zakup innowacyjnego robota został sfinansowany z dotacji celowej pochodzącej z Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia, co podkreśla wagę inwestycji w nowoczesne technologie wspierające zdrowie i rehabilitację. Dzięki temu, pacjenci Centrum Opieki i Rehabilitacji ZDROWIE mogą korzystać z najnowszych osiągnięć robotyki, które są dostępne na miejscu, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Robot ROBERT® najlepiej sprawdza się przy współpracy z pacjentami borykającymi się z ograniczeniem ruchów, zwiększonym napięciem mięśni, zanikami lub osłabieniem mięśni, a także przy zaburzeniach koordynacji czy nerwów obwodowych. Jego wszechstronne zastosowanie pozwala na szerokie wsparcie dla osób w różnym stopniu rehabilitacji, oferując im szansę na efektywniejszy powrót do zdrowia.

Wprowadzenie robota ROBERT® do Centrum Opieki i Rehabilitacji ZDROWIE w Częstochowie to przełomowy moment dla lokalnej społeczności, dając pacjentom dostęp do najnowocześniejszych metod rehabilitacji. Jest to kolejny krok ku przyszłości, w której nowoczesna technologia i medycyna idą ramię w ramię, oferując pacjentom najlepszą możliwą opiekę.


Wg inf z: UM Częstochowa