Kiedy prowadzisz gospodarstwo domowe, pompy elektryczne zatapialne są tym, czego potrzebujesz. Przydadzą się także w skomplikowanych instalacjach sanitarnych, kanalizacyjnych, zastosujesz je również do opróżniania studzienek.

Korzysta z nich i ratownictwo, i budownictwo — są to więc urządzenia wszechstronne.

Pompy elektryczne zatapialne — na czym polega ich fenomen?

Pompy elektryczne zatapialne nazywane są także zanurzeniowymi. Wyróżnia je hermetycznie zamknięty układ, którego sercem jest silnik elektryczny i wirnik pompy.

Aby odpompować wodę, musisz zatopić w niej pompę elektryczną. Nie obawiaj się! Elementy silnika i pompy chroni obudowa — najczęściej wykonana ze stali nierdzewnej, ale także żeliwa lub polimerów. Trwałe uszczelnienia mechaniczne nie dopuszczają do tego, aby brudna woda czy szlam zniszczyły pompę.

Nie wiesz, jaką pompę elektryczną wybrać? Rekomendujemy Tsurumi producenta BBA Pumps. Znajdziesz ją w sklepie Lifton Polska.

Pompy elektryczne zatapialne — korzysta z nich nie tylko budownictwo!

Gdzie wykorzystuje się pompy elektryczne zatapialne?

Dzięki pompom elektrycznym przetransportujesz czystą, brudną oraz szlamową wodę. Nic zatem dziwnego, że urządzenia te wykorzystują gospodarstwa domowe i wielorodzinne budownictwo mieszkaniowe.

Wiesz już, że sięga po nie budownictwo. Pompy elektryczne są nieocenione także w przemyśle i rolnictwie. Używa się ich do usuwania szlamowej wody z odwodnień, zalanych rowów melioracyjnych i studni ściekowych. To właśnie tego typu pompy przychodzą z pomocą, kiedy trzeba odpompować ścieki lub szamba.

Jeśli jesteś właścicielem ogrodu, przyda Ci się pompa elektryczna. Dzięki niej napełnisz oczko wodne, basen lub zbiornik z wodą. Stanie się również pomocna podczas nawadniania działek i sadów.

Pompy Tsurumi (z oferty Lifton Polska) idealnie nadają się do bentonitu, czyli skały ilastej. Wyposażone są w specjalny agitator, który sprawia, że zastosujesz je do drenażu terenów zanieczyszczonych bentonitem, piaskiem, żwirem i pyłem.

Spadki ciśnienia? Pompy Tsurumi do tego nie dopuszczą!

Kawitacja podczas pracy pomp elektrycznych to częste zjawisko. Jednak w przypadku pomp Tsurumi nie masz się czego obawiać! Owa kawitacja to nic innego jak spadek ciśnienia w przepływającej cieczy do wartości zbliżonej do ciśnienia parowania w danej temperaturze. Może on nastąpić nagle z dowolnej przyczyny.

Pompy elektryczne zatapialne Tsurumi całkowicie eliminują kawitację. Wszystko dzięki temu, że montuje się je znacznie głębiej niż stacjonarne pompy powierzchniowe. Spadki ciśnienia nie niszczą więc wirnika i innych elementów pompy.

Chłodzenie w pompie elektryczne zatapialnej odbywa się za pośrednictwem przepływu przepompowywanej cieczy. Następuje wtedy wymiana ciepła, jednak jest ona na tyle bezpieczna i efektywna, że silnik elektryczny, jak również inne podzespoły pompy nie ulegają zniszczeniu.

Pompy elektryczne zatapialne do czystej i brudnej wody

Wybór pompy elektrycznej jest uzależniony od rodzaju cieczy, którą owa pompa ma przepompować. Urządzenie o dużej wydajności sprawdzi się w przypadku czystej wody. Konstrukcja pompy nie musi mieć wtedy specjalnych wzmocnień. Licz się jednak z tym, że tego typu pompę wykorzystasz tylko do czystej wody. Jeśli wypompujesz nią szlam, piach i żwir, zniszczysz ją.

Gdy pracujesz w trudnych warunkach, sięgnij po pompy przeznaczone do przepompowywania brudnej wody. Wyposażone w rozdrabniacz, są zabezpieczone przed działaniem szlamu, żwiru, kamieni i ciał obcych. Jeśli chodzi o te ostatnie, to należy do nich wspomniany wcześniej bentonit.

Kiedy kupujesz pompę, zwróć uwagę na jej moc, wydajność i wysokość podnoszenia wody.

Pompy elektryczne Tsurumi nie zawiodą Cię nawet w trudnych warunkach. Wystarczy zapoznać się z ich konstrukcją (rodzajem okablowania, podwójnym uszczelnieniem mechanicznym, zabezpieczeniem silnika i wirnika), aby stwierdzić, że to doskonały wybór.