Naprawa koparko-ładowarki — niezbędna w przypadku awarii na placu budowy

Koparko-ładowarka to jedna z maszyn budowlanych, która służy do urabiania gruntów. Czy może jej zatem zabraknąć na Twoim placu budowy? Co w przypadku jej awarii? Konieczna staje się naprawa. Fachowcy z serwisu w mig usuną awarię w koparko-ładowarce, ale także zajmą się drobniejszymi usterkami.

Naprawa koparko-ładowarki — to działanie konieczne, jeśli chcesz wywiązać się ze zleceń budowlanych!

Tylko pomyśl, terminy gonią, kontrahenci czekają na moment, kiedy zrealizujesz, choć część zlecenia i właśnie w takim czasie przydarza się awaria koparko-ładowarki.

Postaw na sprawdzony serwis! Łatwiej jednak powiedzieć, trudniej znaleźć.

Fachowcy z Serwisu Lifton Polska przyjadą na Twój plac budowy i naprawia sprzęt budowlany na miejscu. Natomiast jeśli nie jest to możliwe, zabiorą maszynę do serwisu stacjonarnego. Jak więc widzisz, najlepiej skorzystać z usług firm, które oferują naprawy koparko-ładowarki mobilne i stacjonarne.

Szybkie, terminowe usunięcie awarii to gwarancją skończonych na czas zleceń. Ty śpisz spokojnie, a na Twoim placu budowy praca wre.

Koparko-ładowarka, czyli maszyna budowlana do zadań specjalnych

Koparko-ładowarka to połączenie koparki i ładowarki. Sprawdza się podczas oddzielania urobku, przy jego załadunku, jak również jest niezbędna w przypadku transportu. To właśnie koparko-ładowarka nabiera urobek. Na placu budowy po prostu nie może jej zabraknąć!

Zazwyczaj koparko-ładowarki mają budowę, która nieco przypomina konstrukcję traktora o napędzie i podwoziu kołowym. Układ ładowarki, czyli roboczy, zamocowany jest czołowo. Dzięki temu maszynę cechuje niezwykła sprawność. Sam natomiast układ koparki umieszczony jest z tyłu, co wpływa na możliwość szerokiego pola manewru.

Jednak budowa koparko-ładowarki to również nadwozie i podwozie. Podwozie to nic innego jak rama umieszczona na mostach napędowych. Jedynie tylny most zamocowany jest do ramy sztywno — przedni pozwala jej się skręcać. To z kolei umożliwia poprzeczny przechył przedniego mostu. Podczas tego typu manewrów koparka stoi stabilnie na podłożu (jej koła mają z nim stały kontakt).

Nadwozie koparko-ładowarki to kabina operatora maszyny, maska silnika, podesty robocze, zbiorniki i błotniki. Operator, sterując maszyną, uruchamia dźwignie, a także przyciski i pulpity. Stanowią one mózg koparko-ładowarki.

Co najczęściej psuje się w koparko-ładowarkach?

Części koparko-ładowarki, mające kontakt z czynnikami ryzyka, zużywają się najszybciej. Zazwyczaj są to łyżki koparki, elementy karoserii, szyby. Nie zapominaj, że na usterki narażone jest również zawieszenie — to ono najczęściej pracuje w trudnych warunkach.

Filtry, płyny oraz oleje to także materiały eksploatacyjne. Kiedy je wybierasz, zwróć uwagę na ich dobrą jakość.

Jeśli kabina operatora jest mózgiem koparko-ładowarki, to łyżka jest jej sercem. Co zatem psuje się w niej najczęściej? Łyżkę poddaje się licznym obciążeniom, więc często dochodzi do wygięcia jej zębów lub wręcz ich wyłamania. Łyżka ma styczność z różnymi rodzajami materiałów i podłoża, dlatego może zacząć rdzewieć lub korodować. Odpowiednia konserwacja i przeglądy techniczne to podstawa, aby tego typu sprzęt służył Ci długo i nie ulegał często awariom.

Usterki skrzyni biegów to norma w przypadku koparko-ładowarki. Z kolei dzięki pompie i rozdzielaczom spełnia ona swoje zadanie (staje się zarówno koparką, jak i ładowarką).

Na czym polega naprawa koparko-ładowarki?

Firma Lifton Polska wykona dla Ciebie kapitalny remont skrzyni biegów. Oczywiście fachowcy rozpoczynają od diagnozy. To pozwala im ustalić, jakie elementy maszyny wymagają naprawy, a jakie wymiany.

Profesjonalny serwis zajmie się takimi czynnościami naprawczymi koparko-ładowarki jak:

  • regeneracja,
  • naprawy układów elektrycznych,
  • tulejowanie i wytaczanie otworów,
  • naprawy silników spalinowych.

Ponadto regeneracji poddane zostaną:

  • hamulce,
  • mosty,
  • zwolnice.

Sprawny serwis w mig zlikwiduje luzy, wymieni, sworznie i tuleje, a także wycieki z układu hydrauliki i układu chłodzenia. Fachowcy natychmiast wymienią wkładki ślizgowe w ramieniu i podporach, naprawią zużyte łyżki oraz zregenerują zęby i lemiesze.

Wróć na swój plac budowy i dalej doglądaj pracy! Naprawa koparko-ładowarki zwiększy bezpieczeństwo Twoich pracowników, jak również sprawi, że wywiążesz się ze zleceń i umów z kontrahentami. Bez tej wszechstronnej maszyny po prostu nie ruszysz z realizacją kolejnej inwestycji!