Policja Częstochowa: Areszt za przestępstwo z nienawiści
Policjanci z Kłomnic zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, który publicznie znieważył obywatela Bangladeszu na tle rasistowskim. Za ten występek o charakterze chuligańskim trafił do aresztu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
W ubiegłym tygodniu dyżurny komisariatu w Kłomnicach otrzymał zgłoszenie o awanturze, do której miało dojść w kłomnickiej restauracji. Policjanci na miejscu zastali pracownika lokalu obywatela Bangladeszu, który wskazał im awanturującego się 33-latka. Mężczyzna zaczepiał klientów i był pobudzony. Ponadto w trakcie przeprowadzanej przez mundurowych interwencji 33-letni mieszkaniec gminy Kłomnice kilka razy ubliżył zgłaszającemu na tle rasistowskim. W związku z tym został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.
Dwa dni później usłyszał prokuratorski zarzut znieważenia obywatela Bangladeszu na tle przynależności narodowościowej i rasowej o charakterze chuligańskim. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu trafił do aresztu, gdzie spędzi kolejne 3 miesiące. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Komenda Miejska Policji w Częstochowie, czestochowa.slaska.policja.gov.pl/ka7/informacje/wiadomosci/349257,Areszt-za-przestepstwo-z-nienawisci.html
Ostatnie Artykuły

Wianki, roślinne odbitki i spacer - Muzeum Częstochowskie szykuje zielony czerwiec

Aleja NMP odsłoni miejskie sekrety podczas spaceru z muzeum

Płytka wyobraźnia może kosztować najwięcej nad wodą w Częstochowie

Autobus linii 585 pojedzie objazdem. Dwa przystanki znikną na czas robót

Rumianek ucieka z zielnika - Częstochowa dostanie bajkę z muzeum

Archeologia na żywo w Częstochowie - trzy dni z historią pod stopami

Paraolimpijczycy pokażą siłę i odwagę podczas spotkania w Częstochowie

25 blokad w jeden dzień. Kierowcy w Częstochowie wciąż łamią przepisy

Franciszek i Miłosz na podium w turnieju badmintonowym

Szkoła w Turowie zyska zieloną pracownię. Jest 60 tys. zł na nową salę

Nóż, zakładnik i sklep w centrum Częstochowy - 31-latek usłyszał zarzut

Jest harmonogram wywozu odpadów na III kwartał 2026 w gminie Olsztyn

Czerwcowe kroki w Częstochowie mogą dać nowe drzewa

Częstochowska filharmonia domyka jubileusz. Przed nią wieczór z Beethovenem i Szymanowskim
Przydatne dane teleadresowe
- Miejski Stadion Lekkoatletyczny w Częstochowie - kontakt, godziny, cennik i dojazd
- Kościół NMP Królowej Polski w Częstochowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Oczyszczalnia Ścieków „WARTA" - kontakt, adres i laboratorium w Częstochowie
- Częstochowskie Centrum Świadczeń - kontakt, godziny i świadczenia dla mieszkańców Częstochowy
- Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie Elektroniki w Częstochowie - kursy, rekrutacja, kontakt
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Częstochowie - kontakt, godziny, informacje
