Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Odwagą i zdecydowaniem w działaniu wykazali się policjanci z komisariatu w Kłomnicach, którzy interweniowali w domu jendorodzinnym z którego wydobywał się ogień. Policjanci bez namysłu weszli do budynku. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, okazało sie że mieszkańców nie było w domu.

Wczoraj w południe kryminalni z Kłomnic realizując czynności służbowe w miejscowości Nowy Broniszew w jednym z domów jednorodzinnych zauważyli wydobywający się dym. Na posesji obecni byli również dzielnicowi. W trakcie sprawdzania domu zauważyli, że w tylnej jego części wydobywa się ogień. Nikt nie odpowiadał na wołania funkcjonariuszy, wówczas zdecydowali o wyważeniu drzwi wejściowych. Gdy weszli do środka, w całym pomieszczeniu unosił się dym. Po sprawdzeniu pomieszczeń, na szczęście okazało się, że mieszkańców nie było w domu. Następnie policjanci przystąpili do zagaszania ognia. Na miejsce skierowana została Ochotnicza Straż Pożarna, która zakończyła akcję gaśniczą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną było zaprószenie ognia.

Sytuacja ta pokazuje jak odpowiedzialnym jest zawód policjanta, który nie tylko stoi na straży prawa, ale przede wszystkim chroni życie drugiego człowieka.