Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Rodzaje baterii łazienkowych – co oferują producenci?

Urządzenie łazienki w dowolnym stylu nie stanowi żadnego problemu. Konieczne jest jedynie określenie stylu i zachowanie konsekwencji, a następnie dobór wyposażenia, włączając w to detale takie jak baterie. Na jakie baterie warto się zdecydować? Jakie modele do umywalki, a jakie do wanny?

Popularne baterie do umywalek i bidetów

Umywalki i bidety często łączy się z bateriami sztorcowymi, czyli stojącymi, które montuje się w ceramice w fabrycznie przygotowanych otworach. Należy zastanowić się, czy dobrym rozwiązaniem będzie bateria jednootworowa czy dwuotworowa, ponieważ trzeba dopasować do niej ceramikę z odpowiednią liczbą otworów. Na rynku są dostępne również baterie trzyotworowe, a nawet czterootworowe. Baterie wielootworowe są wykorzystywane nie tylko do umywalek, ale również do wanien. Wszystko zależy od indywidualnego pomysłu na urządzenie pomieszczenia. Zawsze należy po prostu pamiętać, że armatura sanitarna musi współgrać z ceramiką. Odpowiednio wycięte otwory montażowe to podstawa. Można skorzystać również z wolnostojących baterii nablatowych, które są przeznaczone do umywalek nablatowych o wąskiej krawędzi, mających kształt misy. Montuje się je wówczas w blacie obok umywalki, a nie na niej, czyli np. na blacie szafki. Baterie nablatowe charakteryzują się wyższym korpusem niż klasyczne wersje montowane na brzegu umywalki.

Jakie baterie do wanny i pod prysznic?

Baterie wannowe mogą być stojące, ale popularnym rozwiązaniem są modele montowane w ścianie. Baterie wannowe, wannowo-prysznicowe i prysznicowe mogą być natynkowe i podtynkowe. Natynkowe to warianty, które są widoczne w całości na zewnątrz. Za to podtynkowe zapewniają wrażenie elegancji pomieszczenia, ponieważ są schowane w ścianie. Ukryta armatura łazienkowa ma widoczny tylko uchwyt służący do regulowania przepływu wody. W przypadku prysznica jest to też wąż ze słuchawką mocowaną w uchwycie albo na drążku. Baterie schowane pod tynkiem ułatwiają utrzymanie łazienki z czystości. Modele do wanny i prysznica oferuje https://plusoutlet.pl. W internetowym outlecie dostępne jest wyposażenie w niższych cenach, dzięki czemu można obniżyć koszt urządzenia łazienki. Oryginalnym pomysłem są wysokie wolnostojące baterie wannowe, które montuje się w podłodze. Stanowią ciekawą propozycję, gdy urządza się luksusowy salon kąpielowy w staromodnym stylu z wykorzystaniem wolnostojącej wanny na nóżkach.

Baterie oszczędzające wodę

Atrakcyjnie wyglądająca armatura powinna być funkcjonalna i zapewniać ekonomię użytkowania. Nowoczesne baterie są wyposażone w różne rozwiązania oszczędzające wodę. Sprzyjają ograniczeniu wydatków i ochronie środowiska. Polecanym rozwiązaniem są baterie jednouchwytowe, dzięki którym można łatwo ustawić strumień wody i temperaturę. Baterie z termostatem pozwalają na ustawienie stałej temperatury wody, co chroni dzieci przed poparzeniem. W domach często wykorzystuje się perlatory, które powodują napowietrzenie wody, a przez to zwiększają jej ciśnienie. Strumień wydaje się silny, ale w rzeczywistości wypływa mniej wody.