Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Noszenie okularów nie zawsze jest wygodne. Może bowiem przeszkadzać w wykonywaniu pewnych czynności, np. uprawianiu sportu. Z pomocą przychodzą na szczęście soczewki kontaktowe. Co warto o nich wiedzieć?

Soczewki kontaktowe – od czego zacząć?

Jeśli chcemy sprawdzić, czy możemy sobie pozwolić na soczewki kontaktowe, to w tym celu najlepiej udać się do specjalisty. Korzystanie z tego rozwiązanie bez wcześniejszej konsultacji może być bardzo ryzykowne. Okazuje się bowiem, że soczewki kontaktowe nie są rozwiązaniem dla każdego. Korzystać z nich nie powinny osoby cierpiące na zespół suchego oka, cukrzycę typu drugiego, czy zmagające się z czynnymi infekcjami. Także strach przed włożeniem soczewki do oka może okazać się nie do przezwyciężenia. Dlatego najlepiej udać się do salonu optycznego i skonsultować ten pomysł ze specjalistą. Optyk przeprowadzi badanie kwalifikacyjne, na podstawie których dobierze odpowiednie soczewki kontaktowe. Na tym jednak nie koniec. Od specjalisty dowiemy się też, jak poprawnie je zakładać, zdejmować i pielęgnować. Przechodząc z okularów na soczewki kontaktowe musimy się liczyć także z koniecznością wizyty kontrolnej.

Jakie soczewki kontaktowe możemy kupić?

Okazuje się, że w dzisiejszym świecie soczewki mogą pełnić nie tylko funkcję korygującą, ale i estetyczną. Producenci oferują rozmaite wersje tego rozwiązania. Najpopularniejsze są miękkie soczewki kontaktowe, których budowa oparta jest na hydrożelu. Inną wersją są soczewki twarde z tworzywa o wysokiej przepuszczalności tlenu. Ta wersja szkieł jest trwalsza od miękkich. Soczewki kontaktowe możemy zamówić przez internet lub w salonie optycznym. Pamiętajmy jednak o wcześniejszej konsultacji, której poświęciliśmy pierwszą część tekstu. Sprawdzonego specjalistę znajdziesz na tej stronie https://bialaoptyka.pl/soczewki/. Dla osób lubiących eksperymenty, ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się kolorowe wersje tego rozwiązania. Takie soczewki kontaktowe nie tylko poprawiają wzrok, ale i zmieniają kolor oczu lub podkreślają go. Dlatego też sięgają po nie nawet osoby, które nie muszą nosić okularów. To tylko podkreśla, jak popularnym rozwiązaniem są soczewki.

Soczewki kontaktowe – jak je odpowiednio dobrać?