W ostatni weekend nasze miasto miało w eterze znacznie więcej niż swoje ,,pięć minut”. Śląska rozgłośnia nadawała swój program na żywo z Parku Lisiniec. Była to znakomita okazja, aby pokazać najlepsze strony Częstochowy w całym regionie.   

,,Odlotowe Lato z Radiem Katowice” – cykliczna audycja realizowana w różnych miejscowościach województwa – tym razem trafiło do naszego miasta. Program nadawano z pełnej plażowiczów Strefy Wypoczynku ,,Adriatyk”. O tamtejszych atrakcjach opowiadał przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski. Należnej porcji czasu antenowego doczekała się … gondola, a więc zupełnie nowa i oryginalna także w skali Polski atrakcja Lisińca. Prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk opowiadał z kolei m.in. o tym, na czym w praktyce polega program ,,Kierunek przyjazna Częstochowa”.  

Był też czas, aby zachęcić gości miasta do przejażdżki ,,londyńczykiem” kursującym na specjalnej linii turystycznej ,,034”, a także do skorzystania z systemu roweru miejskiego oraz całej rozwijającej się w mieście infrastruktury rowerowej. Jan Sętowski mówił o muralach w przestrzeni Częstochowy oraz o tym, jak ważna jest współpraca z samorządem przy realizacji tego rodzaju wielkoformatowych, artystycznych przedsięwzięć. Jako że miasto pojawiło się w medium, w którym nade wszystko liczy się głos, na antenie nie zabrakło jednego z najpiękniejszych głosów Częstochowy – Any Andrzejewskiej, która nie omieszkała wspomnieć o innych, słynnych nazwiskach naszej sceny, z legendarną Kaliną Jędrusik na czele.


Marcin Breczko