Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Najczęściej przenośne toalety używane są bez podłączania ich do instalacji wodnej oraz kanalizacyjnej. Do dyspozycji są jednak także takie kabiny, które dają taką możliwość.

Przenośna toaleta świetnie sprawdzi się tam, gdzie nie ma doprowadzonej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Polecana jest między innymi na różnego rodzaju imprezy plenerowe, na place budów, na tereny rekreacyjne i wypoczynkowe, czyli wszędzie tam, gdzie instalacje te nie są dostępne.

Warto jednak zaznaczyć, że przenośna toaleta może być także podłączona do tego typu instalacji. Takie przenośne WC stosowane są rzadziej, ale także są one dostępne. Ma je w swojej ofercie między innymi firma WC Chatka.

Co warto wiedzieć o przenośnych toaletach podłączanych do kanalizacji? Gdzie znajdują one swoje zastosowanie? Zapraszamy do sprawdzenia!

Przenośna toaleta połączona z kanalizacją – jak to działa?

Standardowa toaleta przenośna nie jest podłączana do instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Zanieczyszczenia są wtedy przechowywane w specjalnych pojemnikach, które muszą być regularnie opróżniane i dezynfekowane. Gdy przenośne WC posiada także umywalkę, wówczas woda do niej umieszczana jest także w specjalnym zbiorniku.

W użyciu znajdziemy także toalety przenośne podłączane do instalacji wodnej oraz kanalizacyjnej. Są one wyposażone w odpowiednie przyłącza, które wymagają dorowadzenia właściwych instalacji.

Wyposażenie toalet przenośnych z kanalizacją:

  • misja sedesowa ze zbiornikiem
  • wlot czystej wody do toalety – umiejscowiony z przodu
  • wylot brudnej wody z toalety – umiejscowiony z tyłu
  • umywalka

Dodatkowo, w użyciu znajdziemy także przenośne toalety wyposażone w podłączenie do prądu, które mogą wykorzystywać podgrzewacz wody – wtedy zamiast zimnej wody z kranu może lecieć woda ciepła.

Przenośna toaleta – także z możliwością podłączenia do kanalizacji

Przenośna toaleta podłączona do kanalizacji – kiedy się sprawdzi?

Przenośna toaleta pozwalająca na podłączenie jej do instalacji wodnej oraz do kanalizacji ma szerokie zastosowanie.

Najczęściej wynajem toalet przenośnych tego typu stosowany jest w tych miejscach, gdzie zaplecze to będzie instalowane na dłużej, na przykład na placach budów, przy terenach rekreacyjnych czy wypoczynkowych, a nawet na prywatnych posesjach – zamiast zwykłej toalety.

W przypadku toalety podłączonej do kanalizacji uproszczony jest również serwis przenośnych toalet – wówczas nie ma potrzeby regularnego opróżniania zbiornika na zanieczyszczenia wozem asenizacyjnym, ponieważ są one odprowadzane do instalacji kanalizacji, tak jak w przypadku standardowych toalet.

Gdzie można wynająć przenośną toaletę z podłączeniem do kanalizacji?

Jeśli potrzebna jest przenośna toaleta wynajem wyposażenia tego typu prowadzony jest obecnie przez wiele firm, w tym także przez wspomnianą powyżej firmę WC Chatka, która zajmuje się świadczeniem usług tego typu w Warszawie i w okolicznych miejscowościach.

Dobra wypożyczania toalet przenośnych będzie mogła wówczas dostarczyć wybrany model toalety, zainstalować ją na miejscu, a także prowadzić serwis, który może polegać na dostarczaniu materiałów eksploatacyjnych, przeprowadzaniu dezynfekcji kabiny, wykonywaniu niezbędnych napraw.

Podsumowując, toalety przenośne również mogą być podłączone do instalacji wodnej oraz kanalizacyjnej. Gdy posiadamy taką możliwość, wówczas to korzystniejsze rozwiązanie niż toaleta wyposażona w zbiornik bezodpływowy!