Gradobicie może być poważnym zagrożeniem dla karoserii samochodu. Gdy pojazd nie będzie osłonięty, na jego lakierze mogą pozostać nieestetyczne wgniecenia wywołane przez spadające lodowe kulki. Jak można je usunąć?

Grad może być poważnym problemem, jeśli pojazd będzie znajdował się na nieosłoniętej przestrzeni – jeśli będzie duży, może pozostawić wgniecenia w karoserii w liczbie nawet kilkudziesięciu takich punktów!

Chociaż takie wgniecenia są tylko problemem estetycznym, to jednak przeszkadzają wielu kierowcom, a także obniżają wartość pojazdu.

Na szczęście, wgniecenia po gradobiciu nie muszą oznaczać prowadzenia skomplikowanych, kosztownych prac. Aktualnie można usunąć je także przez specjalne techniki wyciągania wgnieceń, którymi posługuje się blacharstwo lakiernictwo Warszawa to jedno z miast, gdzie można z nich skorzystać, na przykład w serwisie Ford Lipski.

Na czym polega serwis blacharski, którego celem są naprawy po gradobiciu? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!

Blacharstwo lakiernictwo Warszawa – wyciąganie wgnieceń

Do powstania wgnieceń dochodzi wskutek dużej siły, z jaką grad spada na karoserię. Warto jednak wskazać, że wgniecenia w karoserii można „odwrócić”, czyli można wyciągnąć je z wykorzystaniem specjalnych narzędzi.

Wtedy specjalista w dziedzinie takiej jak blacharstwo lakiernictwo nie musi nawet demontować konkretnego elementu – wszystkie prace wykonuje się na samochodzie. W zależności od wielkości wgniecenia oraz jego lokalizacji prace trwają od kilkunastu minut do około godziny.

Dodatkowo, nie są potrzebne wtedy naprawy lakiernicze. Jeżeli nie doszło do uszkodzenia warstwy lakieru, w takim przypadku wystarczy sam serwis blacharski Warszawa czy w innym wybranym mieście.

Brak potrzeby lakierowania przekłada się także na niską cenę, jaką cechuje się takie usuwanie wgnieceń – jedno wgniecenie to zwykle koszt od około 50 do 200 złotych. W przypadku większej liczby wgnieceń na karoserii warsztat blacharski i lakierniczy może zastosować także rabaty. Wtedy koszt wynosi najczęściej od 1000 do 2000 złotych.

Prace można wykonać na praktycznie każdym samochodzie – niezależnie od jego modelu oraz marki. W ten sposób naprawia się także samochody luksusowe, sportowe, oldtimery.

Takie naprawy blacharskie są dzisiaj coraz bardziej popularne – mają wiele zalet, które powodują, że kierowcy decydują się na nie tak często.

Zalety wyciągania wgnieceń:

  • bezinwazyjna technika

  • szybkie wykonanie prac

  • niska cena naprawy

  • wysoka skuteczność

  • bez potrzeby lakierowania

Blacharstwo lakiernictwo Warszawa – usuwanie wgnieceń po gradobiciu

Blacharstwo lakiernictwo Warszawa – gdzie można skorzystać z usług wyciągania wgnieceń?

Gdy w wyszukiwarce WWW wpiszemy słowa typu „naprawy blacharskie Warszawa” czy też „blacharstwo Warszawa”, możemy natychmiast zobaczyć, że w stolicy działa wiele warsztatów w tej branży.

Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy warsztat blacharsko lakierniczy oferuje usługę taką jak wyciąganie wgnieceń. Warto zatem sprawdzić, czy jest on w stanie zaproponować nam tego rodzaju prace. Nazywane są one także jako SMART blacharstwo i lakiernictwo albo Paintless Dent Repair – PDR, dlatego możemy szukać ich także pod tymi terminami.

Podsumowując, jeśli samochód został uszkodzony podczas gradobicia, nie trzeba prowadzić kosztownych i skomplikowanych prac naprawczych – dzięki technologii bezinwazyjnego wyciągania wgnieceń można nadać mu oryginalny wygląd bez ponoszenia wysokich wydatków!