,,Twój Vincent” czy ,,Zimna wojna” – m.in. te filmy będziemy mogli zobaczyć 11 listopada za symboliczne 11 zł. OKF włącza się w akcję Stowarzyszenia Kin Studyjnych z okazji Święta Niepodległości, a zarazem 110. rocznicy narodzin polskiego filmu.
 
Polskie kino obchodzi w tym roku swoje 110. urodziny – najstarszym polskim filmem jest bowiem pochodząca z 1908 roku „Pruska kultura”.

W niedzielę, 11 listopada, Stowarzyszenie Kin Studyjnych zaprasza więc do podwójnego świętowania w najprzyjemniejszy dla kinomanek i kinomanów sposób, czyli w kinie. W blisko 100 kinach w całym kraju – w tym w częstochowskim OKF ,,Iluzja” – będzie można obejrzeć wybrane polskie filmy w symbolicznej cenie 11 zł za bilet.
 
OKF zaproponuje tego dnia współczesne kino artystyczne, jak choćby nagrodzoną w Cannes „Zimną wojnę” Pawła Pawlikowskiego czy niezwykłą animację „Twój Vincent”, ale też perły kina przedwojennego – „Cud nad Wisłą” i „Dla Ciebie, Polsko”. Najmłodsi będą mogli spędzić świąteczny poranek w towarzystwie ciekawskiej pięciolatki Basi i jej przyjaciół z serialu animowanego, a potem wziąć udział w warsztatach plastycznych.

Cały ogólnopolski projekt, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych, uzyskał wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
 
Program:

11 listopada 2018


11.00  Basia (dubbing), po filmie warsztaty plastyczne

13.00  Twój Vincent - animacja w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchmana

15.00  Dobra zmiana - dokument w reż. Konrada Szołajskiego

17.00  Dla Ciebie Polsko (wstęp wolny)

18.00  Cud nad Wisłą (wstęp wolny)

20.30  Zimna wojna - reż. Paweł Pawlikowski 

Szczegóły tych i innych, aktualnych propozycji OKF ,,Iluzja” na stronie www.okf.czest.pl
 


Na podst. inf. z OKF ,,Iluzja”, mb