Policjanci z częstochowskiej drogówki zabezpieczali wyścig samochodowy „Jurajski Super Sprint”, zorganizowany przez Automobilklub Jurajski. Mundurowi kierowali ruchem oraz dbali o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności. Funkcjonariusze rozdawali też odblaski przekazane przez Urząd Miasta Częstochowy, Starostwo Powiatowe w Częstochowie i jednego z rajdowców.

„Jurajski Super Sprint” odbył się w minioną sobotę (3 listopada). Trasa wyścigu prowadziła ulicami: 7 Kamienic, Pułaskiego i Popiełuszki, które na czas imprezy zostały wyłączone z ruchu. Zabezpieczeniem wyścigu i zapewnieniem bezpieczeństwa zajmowali się policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego. Mundurowi nie odnotowali żadnych incydentów mogących zakłócić przebieg imprezy.

Wyścig był też świetną okazją do przeprowadzenia przez funkcjonariuszy akcji profilaktycznej. Policjanci rozdawali odblaski, przekazane przez Urząd Miasta Częstochowy, Starostwo Powiatowe w Częstochowie i rajdowca Łukasza Pieniążka, tłumacząc uczestnikom ruchu drogowego jak ważne jest ich noszenie.

  • Policjanci zabezpieczali „Jurajski Super Sprint”
  • Policjanci zabezpieczali „Jurajski Super Sprint”
  • Policjanci zabezpieczali „Jurajski Super Sprint”