Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W dniu dzisiejszym o godz.9:00 w Parku Staszica na Jasnej Górze odbył się Bieg Orlików - w którym udział brali 9-letni uczniowie częstochowskich szkół. Udział w imprezie wzięli zaproszeni przedstawicie miasta, służb mundurowych i ratowniczych.

Bieg Orlików zorganizowany został jako nawiazanie do walk o wyzwolenie Lwowa w 1918 roku, podczas któych zginęło ponad 1400 dzieci, a najmłodsze miało 9 lat. Impreza została zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz szkołę nr 14 w Częstochowie. Prezydent Miasta Częstochowy Pan Krzysztof Matyjaszczyk objął inicjatywę honorowym patronatem. Uczestnikami biegu byli uczniowie częstochowskich szkół podstawowych nr 47,7,31,29,53,33,39,52,14,19, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie oraz dzieci z Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnego i Jego Rodzinie. W imprezie udział wzięli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie - Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Artur Włodarski i specjalista Wydziału Prewencji asp.szt. Adam Pytlarz.

Po zakończeniu biegu każdy uczeń otrzymał medal, który wręczał nadkom. Artur Włodarski oraz pamiątkę od przeora Jasnej Góry.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.