Uwaga! Burze (komunikat RSO)

Ratownicy sprawdzą współdziałanie nad Zalewem Porajskim. Będzie też ważna lekcja

Ratownicy sprawdzą współdziałanie nad Zalewem Porajskim. Będzie też ważna lekcja

FOT. PSP w Częstochowie

26 sierpnia na terenie Mariny Poraj odbędą się ćwiczenia ratownicze służb. Początek zaplanowano na godzinę 10.00. Działania mają sprawdzić współpracę podczas akcji na obszarach wodnych.

Ćwiczenia zostaną przeprowadzone nad Zalewem Porajskim. Ich celem będzie doskonalenie współdziałania służb oraz prowadzenia działań ratowniczych na wodzie.

Za organizację wydarzenia odpowiada Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Ćwiczenia odbędą się w środę, 26 sierpnia 2026 roku o godzinie 10.00 na terenie Mariny Poraj.

Podczas wydarzenia mieszkańcy i osoby wypoczywające nad Zalewem Porajskim będą mogły odwiedzić stoisko edukacyjne Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Funkcjonariusze przedstawią zasady reagowania w sytuacjach zagrożenia oraz sposoby zwiększania bezpieczeństwa własnego i innych osób.

Na stoisku będzie można dowiedzieć się, jak działają systemy ostrzegania i alarmowania, a także jak przygotować się na sytuacje kryzysowe.

To właśnie część edukacyjna może okazać się dla wypoczywających nad wodą najbardziej praktyczna. Ćwiczenia służb sprawdzą ich współpracę, ale wiedza o alarmach, zagrożeniach i właściwej reakcji może zdecydować o bezpieczeństwie jeszcze przed przyjazdem ratowników.

na podstawie: PSP w Częstochowie.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (PSP w Częstochowie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji