Uśmiechy świata - zdjęcia Elżbiety Dzikowskiej na ogrodzeniu TZN

Przed budynkiem Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie pojawiła się wystawa pełna twarzy i emocji. Organizatorzy chcą, by mieszkańcy spojrzeli na uśmiech jako uniwersalny język łączący kultury. Obok zdjęć znanej podróżniczki rozkręca się lokalny konkurs fotograficzny, który ma zachęcić do wspólnego świętowania różnorodności.
- Wystawa „Uśmiech świata” na ul. Jasnogórskiej pokazuje różne kultury
- Częstochowa zaprasza do konkursu na najpiękniejszy uśmiech
Wystawa „Uśmiech świata” na ul. Jasnogórskiej pokazuje różne kultury
Na ogrodzeniu przy ul. Jasnogórskiej można oglądać fotografie autorstwa Elżbiety Dzikowskiej — podróżniczki znanej m.in. z programu Pieprz i Wanilia, który prowadziła z Tonim Halikiem. Ekspozycja skupia się na zdjęciach uśmiechów z różnych zakątków świata i ma podkreślać wspólne cechy ludzi mimo odmienności kulturowych i geograficznych. Wystawa odbywa się przed budynkiem Technicznych Zakładów Naukowych i jest dostępna dla przechodniów.
Częstochowa zaprasza do konkursu na najpiękniejszy uśmiech
Wspólnie z wystawą Jurajski Fotoklub Częstochowa organizuje konkurs fotograficzny na najpiękniejszy uśmiech mieszkańców Częstochowy i powiatu częstochowskiego. Prace można przesyłać do 10 grudnia — ta data została wybrana symbolicznie, ponieważ przypada w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Regulamin konkursu publikował Jurajski Fotoklub. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka.
Przestrzeń wystawy i konkursu ma prosty przekaz — uśmiech jako element porozumienia między kulturami. Dla miasta to też okazja do angażowania mieszkańców w kulturę publiczną i wspólne celebrowanie różnorodności, bez formalnego charakteru pokazów zamkniętych.
Dla mieszkańca: to łatwo dostępna, plenerowa wystawa — można zatrzymać się przechodząc ul. Jasnogórską, obejrzeć fotografie i wziąć udział w konkursie. Dla rodzin i amatorów fotografii to prosta forma integracji - krótka sesja z uśmiechem może stać się lokalnym aktem uczestnictwa w wydarzeniu kulturalnym.
na podstawie: Urząd Miasta Częstochowy.
Ostatnie Artykuły

Defibrylator przy SM „Północ” ma pomagać w nagłym zatrzymaniu krążenia

Perfumy w muzeum - Częstochowa szykuje spotkanie z historią zapachu

Lipiec w Muzeum Częstochowskim pachnie ziołami, historią i sztuką

Rośliny wchodzą do muzeum - Częstochowa dostanie etnobotaniczne spotkanie

Nowy film o darmowej pomocy prawnej pokazuje, gdzie szukać wsparcia

Częstochowscy działacze z wyróżnieniem podczas jubileuszu LZS

Dwie hale przy A1. Pod Częstochową powstanie duży park logistyczny

Nowy budynek dla GROM Cykarzew i piknik pełen sportowych emocji

Strażacy ze Zrębic stanęli na podium trzy razy – to był mocny występ

Zdalny psycholog pod lupą. Szkoły i samorządy mówią jednym głosem

W Częstochowie trwa nabór do nagród dla ludzi kultury

Orkiestry zjechały do Kruszyny. Marsze i nowe aranżacje porwały publiczność

Dwa różne sposoby walki z alkoholizmem spotkały się w Częstochowie

W Salem padły mocne słowa o pojednaniu. Częstochowski powiat wraca z rozmowami
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Judy Tadeusza Apostoła w Częstochowie - historia i struktura
- Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie - kontakt, bilety, godziny kas
- Częstochowski Związek Spółek Wodnych - kontakt, godziny, informacje
- Delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Częstochowie - kontakt, sprawy, zgłoszenia
- Komisariat V Policji w Częstochowie - kontakt, dzielnicowi, rejony
- Związek Gmin i Powiatów Subregionu Północnego - kontakt, członkowie, projekty
