Policja przypomina o zmianach ruchu i odblaskach przed Wszystkimi Świętymi

2 min czytania
Policja przypomina o zmianach ruchu i odblaskach przed Wszystkimi Świętymi

Przy bramie Cmentarza Kule w Częstochowie policjanci przeprowadzili briefing dotyczący bezpieczeństwa przed Wszystkimi Świętymi. Funkcjonariusze omówili organizację ruchu, zasady poruszania się pieszych oraz działania prewencyjne na cmentarzach.

30 października przy wejściu na Cmentarz Kule przy ulicy Cmentarnej policjanci rozmawiali z mediami o spodziewanych utrudnieniach i zasadach bezpieczeństwa. Wskazali na możliwe zmiany organizacji ruchu w rejonie nekropolii - m.in. zakazy parkowania i ruch jednokierunkowy.

Mundurowi zwracali uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Przypomnieli, że w okresie jesienno-zimowym wcześniej zapada zmrok, co obniża widoczność na drogach. Zwrócili uwagę na zwiększoną liczbę pieszych w okolicach cmentarzy, w tym osób starszych, oraz na wpływ zmiennej aury na warunki podróżowania.

Policja apelowała, aby piesi zakładali jasne ubrania i nosili elementy odblaskowe. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podczas briefingu wręczał elementy odblaskowe mieszkańcom.

Funkcjonariusze przypomnieli, że stosowanie się do poleceń kierujących ruchem ułatwi poruszanie się w zatłoczonych rejonach. Równocześnie wskazali, że mimo działań służb mogą wystąpić utrudnienia i czasami lepiej skorzystać z transportu publicznego.

Policja odwołała się do danych z ubiegłego roku: w zeszłym roku na śląskich drogach w okresie Wszystkich Świętych doszło do 12 wypadków, w których rannych zostało 11 osób, a jedna osoba zginęła.

Szczegółowy wykaz zmian w organizacji ruchu i zasady postępowania na drodze udostępnia Śląska Policja. Policjanci apelują o rozwagę i podporządkowanie się sygnałom służb w rejonach cmentarzy.

na podstawie: KMP Częstochowa.

Autor: krystian