Straż Miejska ostrzega przed oszustwami w sieci i podaje zasady bezpieczeństwa

2 min czytania
Straż Miejska ostrzega przed oszustwami w sieci i podaje zasady bezpieczeństwa


Uwaga, mieszkańcy Częstochowy! Coraz częściej w naszym mieście pojawiają się próby wyłudzeń i oszustw internetowych. Sprawdź, jak nie dać się złapać w pułapkę cyberprzestępców i zachować bezpieczeństwo w sieci oraz podczas rozmów telefonicznych.

  • Jak uchronić się przed cyberzagrożeniami w Częstochowie
  • Bezpieczne korzystanie z telefonu i internetu w Częstochowie

Jak uchronić się przed cyberzagrożeniami w Częstochowie

W dobie cyfrowej komunikacji, gdy większość z nas korzysta z internetu na co dzień, zagrożenia ze strony oszustów są coraz bardziej powszechne. Straż Miejska w Częstochowie przypomina, że warto zachować szczególną ostrożność podczas kontaktów online i telefonicznych. Oszuści często podszywają się pod znajomych lub instytucje, wysyłając fałszywe wiadomości, linki czy podejrzane połączenia.

By uniknąć przykrych konsekwencji, należy pamiętać o kilku prostych zasadach: nie klikać w nieznane linki przesyłane e-mailem lub przez komunikatory, nie udostępniać swoich loginów i haseł oraz nie podawać danych osobowych osobom, których tożsamości nie jesteśmy pewni. Szczególną czujność trzeba zachować także podczas zakupów internetowych – warto korzystać tylko ze sprawdzonych sklepów i zwracać uwagę na zabezpieczenia strony.

Bezpieczne korzystanie z telefonu i internetu w Częstochowie

Telefoniczne próby wyłudzeń stają się coraz bardziej wyrafinowane. Oszuści mogą dzwonić podając się za pracowników banku czy innych instytucji, próbując zdobyć poufne informacje. W takich sytuacjach najlepiej zachować spokój i nigdy nie udzielać informacji przez telefon bez wcześniejszego potwierdzenia tożsamości rozmówcy.

Dzięki przestrzeganiu tych prostych wskazówek każdy mieszkaniec Częstochowy może skutecznie chronić swoje dane i finanse przed cyberatakami. Pamiętajmy, że ostrożność to najlepsza obrona!

„Straż Miejska w Częstochowie przypomina o konieczności zachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomymi w Internecie oraz przez telefon.”

Na podst. Urząd Miasta Częstochowy

Autor: krystian