Urząd Miasta: 1-2 sierpnia utrudnienia w referacie komunikacji z powodu remontu
W związku z planowanym remontem w referacie komunikacji Urzędu Miasta, mieszkańcy mogą napotkać na pewne niedogodności. W dniach 1-2 sierpnia ograniczona zostanie możliwość załatwienia wielu spraw związanych z rejestracją pojazdów oraz odbiorem dokumentów. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące tych zmian.

Remont w referacie komunikacji i jego konsekwencje

Od 1 do 2 sierpnia, w związku z pracami remontowymi w referacie komunikacji, Urząd Miasta informuje o ograniczeniach dotyczących załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów oraz odbiorem dokumentów takich jak dowody rejestracyjne i prawa jazdy. Remont obejmuje całkowity demontaż mebli, w których przechowywane są akta pojazdów i kierowców, co wymusza przeniesienie i zabezpieczenie dokumentów w innych miejscach urzędu.

Zmiany w obsłudze mieszkańców

Podczas remontu, sala obsługi interesantów zostanie wyłączona z użytkowania. W związku z tym, możliwość załatwienia następujących spraw będzie ograniczona:

  • Złożenie wniosku o rejestrację pojazdu, dokonanie zmian w pojeździe, zgłoszenie zbycia pojazdu
  • Odbiór stałego dowodu rejestracyjnego, wtórnika tablic rejestracyjnych, odbiór tablicy na bagażnik
  • Złożenie wniosku o wymianę prawa jazdy, o wtórnik oraz wydanie PKK, PKZ, KKK
  • Odbiór prawa jazdy czy karty kwalifikacji kierowcy

Dodatkowo, elektroniczny system kolejkowy oraz internetowa rezerwacja wizyt zostaną wyłączone na czas trwania remontu.

Alternatywne miejsca obsługi w czasie remontu

Aby zminimalizować niedogodności, pracownicy referatu komunikacji będą przyjmować petentów w innych pomieszczeniach urzędu. W pokoju 222 znajdą się dwa stanowiska do załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów oraz jedno stanowisko do odbioru stałego dowodu rejestracyjnego. Natomiast w pokoju 221 zlokalizowane będą dwa stanowiska do spraw związanych z prawami jazdy.

Apel do mieszkańców

Urząd Miasta przeprasza za wszelkie utrudnienia i prosi o wyrozumiałość. Z uwagi na ograniczony dostęp do dokumentów, zachęcamy mieszkańców do zaplanowania wizyty w referacie komunikacji w innym terminie. Dla tych, którzy pilnie potrzebują załatwić sprawy w dniach 1-2 sierpnia, informujemy o możliwości skorzystania z alternatywnych stanowisk w pokojach 221 i 222 urzędu.


Według informacji z: Urząd Miasta Częstochowy