Miał do odbycia 5 miesięcy, teraz grozi mu 10 lat za narkotyki
43-letni mieszkaniec Częstochowy, poszukiwany listem gończym, został zatrzymany przez policję, gdy tylko wrócił do kraju. Teraz, za znalezioną przy nim amfetaminę, grozi mu znacznie dłuższy wyrok niż początkowe pięć miesięcy za zniszczenie mienia.

Ukrywał się za granicą, ale wrócił do domu

43-letni mężczyzna, który przez dłuższy czas unikał polskiego wymiaru sprawiedliwości, został zatrzymany tuż po powrocie do kraju. Zgodnie z informacjami, które zdobyła policja, poszukiwany mężczyzna ukrywał się poza granicami Polski, chcąc uniknąć odbycia kary więzienia za wcześniejsze przewinienia.

Pod koniec czerwca, gdy mężczyzna wysiadał z samochodu przed swoim domem, został zaskoczony przez funkcjonariuszy z zespołu poszukiwawczego. Akcja była precyzyjnie zaplanowana, a zatrzymanie przebiegło bez komplikacji.

Przeszukanie, które zmieniło wszystko

Podczas przeszukania mężczyzny, policjanci natrafili na 100 gramów białej, sproszkowanej substancji ukrytej w jego kieszeniach. Szybkie testy wykazały, że była to amfetamina. Znalezienie takiej ilości narkotyku kwalifikuje się jako posiadanie znacznej ilości środków odurzających, co jest poważnym przestępstwem zagrożonym karą nawet 10 lat więzienia.

W związku z tym, sąd na wniosek śledczych zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Ta decyzja oznacza, że mężczyzna, zamiast pierwotnie przewidzianych pięciu miesięcy pozbawienia wolności za zniszczenie mienia, może teraz spędzić za kratkami znacznie dłużej.

Znaczące konsekwencje prawne dla zatrzymanego

Zatrzymanie 43-latka to nie tylko wynik skutecznej pracy częstochowskich policjantów, ale także przestroga dla innych, którzy próbują unikać odpowiedzialności. Przypadek ten pokazuje, że wymiar sprawiedliwości nie zapomina o swoich obowiązkach i jest w stanie skutecznie ścigać osoby, które próbują unikać wyroków.

Nowe zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości narkotyków mogą znacząco przedłużyć pobyt mężczyzny za kratkami. Mieszkańcy powinni być świadomi, że takie działania są surowo karane i nie ma możliwości uniknięcia odpowiedzialności za popełnione przestępstwa.


KMP Częstochowa