Lato z koncertami w Galerii Jurajskiej: Skolim, Kubańczyk, Baciary i inni
Wakacyjne koncerty na Bulwarach Jurajskich to doskonała okazja, by cieszyć się muzyką na żywo. Już wkrótce mieszkańcy będą mogli zobaczyć na scenie popularnych artystów, takich jak Skolim, Kubańczyk, Baciary, Daj to Głośniej, Aparaty, Smolasty i PlanBe. Wszystko to w ramach „Częstochowa Summer Festival”.
  1. Trzy bezpłatne koncerty w czerwcu, lipcu i sierpniu.
  2. Występy artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne.
  3. Mnóstwo dodatkowych atrakcji dla odwiedzających.
  4. Festiwal odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta.

Galeria Jurajska przygotowuje dla mieszkańców wyjątkowe muzyczne lato. W ramach „Częstochowa Summer Festival” na Bulwarach Jurajskich odbędą się trzy duże koncerty, które przyciągną zarówno fanów muzyki folkowej, popowej, dance, jak i rapu. Wystąpią takie gwiazdy jak Skolim, Kubańczyk, Baciary, Daj to Głośniej, Aparaty, Smolasty oraz PlanBe.

Impreza rozpocznie się już 28 czerwca, kiedy to na scenie pojawią się Kubańczyk i Skolim. Z kolei 26 lipca zagrają Baciary, Daj to Głośniej i Aparaty. Wielki finał zaplanowano na 24 sierpnia, kiedy to mieszkańcy będą mogli posłuchać Smolastego i PlanBe. Wszystkie koncerty odbędą się w godzinach od 15:00 do 21:00.

To lato zapowiada się w mieście muzycznie! „Częstochowa Summer Festival” to największa plenerowa impreza koncertowa, jaka do tej pory odbywała się w Jurajskiej. Po raz pierwszy też będziemy gościć tak wielu artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne – mówi Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej. – Program festiwalu został tak ułożony, aby coś dla siebie mogli znaleźć tu fani muzyki m.in. folk, pop, dance czy rapu. Motywem przewodnim są natomiast lato, wakacje i beztroska zabawa, na którą chcemy zaprosić mieszkańców Częstochowy i okolic – dodaje.

Organizatorzy zadbali również o dodatkowe atrakcje. Przed koncertami będzie można skorzystać z miasteczka rozrywki z dmuchańcami, animacjami dla dzieci, food truckami, kramami, a także posłuchać lokalnych zespołów oraz muzyki granej przez DJ-a. Wszystko to sprawi, że festiwal będzie niezapomnianym wydarzeniem dla całych rodzin.

Prezydent miasta, Krzysztof Matyjaszczyk, podkreśla znaczenie festiwalu dla lokalnej społeczności: – Festiwal muzyczny organizowany przez Galerię Jurajską będzie na pewno sporą dodatkową atrakcją częstochowskiego lata. – Bulwary Jurajskie nad Wartą to miejsce już cieszące się dużą popularnością wśród mieszkanek i mieszkańców. Teraz ożyją również muzycznie. Życzę wszystkim dobrej zabawy!

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta oraz RMF MAXX, a także wydawca "Życia Częstochowy i Powiatu". Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania tego muzycznego lata!


Opierając się na: Urząd Miasta Częstochowy