Remont w Bibliotece Publicznej – Utrudnienia do końca wakacji
Od dziś, 11 czerwca, biblioteka przechodzi remont, który spowoduje czasowe utrudnienia dla czytelników. Prace obejmują modernizację budynku w celu dostosowania go do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz spełnienia norm przeciwpożarowych.
  1. Czytelnia Główna i stanowiska komputerowe będą niedostępne do 31 sierpnia.
  2. Oddział Informacji Regionalnej oraz Informatorium również zostaną zamknięte.
  3. Wypożyczalnia na parterze będzie działać bez zmian.
  4. Planowane są zmiany godzin otwarcia Wypożyczalni Głównej w okresie wakacyjnym.

Remont w Bibliotece Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego to ważny krok w kierunku poprawy dostępności i bezpieczeństwa budynku. Chociaż modernizacja przyniesie korzyści w przyszłości, na razie czytelnicy muszą przygotować się na pewne niedogodności.

Od 11 czerwca zamknięte będą: Czytelnia Główna z Pracownią Internetową oraz Oddział Informacji Regionalnej i Informatorium, które znajdują się na pierwszym i drugim piętrze budynku. Te pomieszczenia pozostaną niedostępne przynajmniej do 31 sierpnia. Warto jednak zauważyć, że Wypożyczalnia Główna na parterze będzie funkcjonować bez zmian, co pozwoli mieszkańcom na kontynuowanie wypożyczania książek.

W okresie wakacyjnym planowane są zmiany godzin otwarcia Wypożyczalni Głównej oraz filii biblioteki. Szczegóły dotyczące nowych godzin będą udostępniane na bieżąco, więc warto śledzić informacje na stronie internetowej biblioteki.

Chociaż prace remontowe mogą być uciążliwe, ich celem jest stworzenie bardziej przyjaznego i bezpiecznego miejsca dla wszystkich użytkowników. Biblioteka zobowiązuje się do regularnego informowania o postępach prac oraz wszelkich innych zmianach, które mogą wpłynąć na korzystanie z jej usług.

Modernizacja biblioteki to inwestycja w przyszłość, która pozwoli na lepsze wykorzystanie jej zasobów przez wszystkich mieszkańców. Dzięki tym zmianom, biblioteka stanie się bardziej dostępna i funkcjonalna, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia jej popularności i użyteczności wśród lokalnej społeczności.


Wg inf z: Urząd Miasta Częstochowy