Olimpiada dla osób z niepełnosprawnościami zgromadziła 250 uczestników w Częstochowie

Letnia olimpiada dla osób z niepełnosprawnościami, która odbyła się 6 czerwca, zgromadziła na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym aż 250 uczestników. Wydarzenie to nie tylko promuje sport, ale także integruje lokalną społeczność, przełamując bariery i ograniczenia.

  1. Olimpiada odbyła się 6 czerwca na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym.
  2. Wzięło w niej udział 250 osób z 21 różnych ośrodków i szkół.
  3. Przygotowano różnorodne konkurencje dostosowane do uczestników.
  4. Medale i statuetki wręczyli Janusz Danek i Dawid Wytrzymały.

Na stadionie przy ul. Dąbrowskiego, organizatorzy – Miasto oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – przygotowali szeroką gamę konkurencji dostosowanych do możliwości każdego uczestnika. W wydarzeniu wzięły udział zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, które przybyły z 21 różnych ośrodków, stowarzyszeń, fundacji i szkół.

W rywalizacji wzięły udział zawodniczki i zawodnicy z takich miejsc jak Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, Częstochowskie Centrum dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Koło”, Klub Środowiskowy „Parasol”, oraz wielu innych. Dzięki staraniom organizatorów, każdy z uczestników miał okazję poczuć ducha sportowej rywalizacji i radości z uczestnictwa.

Wszystkich obecnych wspierała nie tylko licznie zgromadzona publiczność, ale i pogoda, która zdecydowanie sprzyjała utrzymaniu pozytywnej atmosfery wydarzenia. Dodatkowym wsparciem była młodzież z II LO im. R. Traugutta, która już po raz kolejny zaangażowała się w organizację olimpiady, pokazując, że młodzi ludzie są gotowi do pomagania i wspierania takich inicjatyw.

Po zakończonych konkurencjach, zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, medale oraz paczki pełne słodkości. Nagrody wręczali Janusz Danek, pełniący obowiązki zastępcy Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Dawid Wytrzymały, kierownik Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego. To chwile, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.

Wydarzenie to jest doskonałym przykładem na to, jak lokalna społeczność może zjednoczyć się wokół wspólnego celu, jakim jest integracja i wsparcie osób z niepełnosprawnościami. Dzięki takim inicjatywom, bariery przestają mieć znaczenie, a sport staje się mostem łączącym wszystkich, niezależnie od różnic.


Na podstawie: UM Częstochowa