31 lat sztuki Jacka Pałuchy – jubileuszowa wystawa w Galerii Dobrej Sztuki
Jacek Pałucha, artysta znany z natychmiast rozpoznawalnego stylu, świętuje 31-lecie swojego dyplomu artystycznego wyjątkową wystawą w Galerii Dobrej Sztuki. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca o godz. 18, a kuratorką wystawy jest Anna Krakowian.
  1. Wystawa z okazji 31-lecia dyplomu artystycznego Jacka Pałuchy.
  2. Wernisaż w Galerii Dobrej Sztuki 7 czerwca o godz. 18.
  3. Artysta zaprezentuje najnowsze prace z 2023 roku.
  4. Wystawa potrwa do 25 sierpnia.

Jacek Pałucha, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, posiada dyplom artystyczny od 1993 roku. Jego twórczość jest nie do pomylenia, a każdy, kto choć raz miał okazję zobaczyć jego dzieła, łatwo rozpozna unikalny nastrój, który im towarzyszy. Pałucha swoją artystyczną ścieżkę rozpoczął pod okiem prof. Ludwika Maciąga, a zakończył u prof. Wiesława Szamborskiego.

Na wystawie, która odbędzie się w Galerii Dobrej Sztuki przy al. NMP 47, artysta zaprezentuje swoje najnowsze prace, powstałe w roku jubileuszu. Jak sam zapowiedział, nie będzie to retrospektywa ani przegląd twórczości, lecz pokaz tegorocznych płócien, które najbardziej go obecnie zajmują. Warto dodać, że Pałucha nie ograniczał się wyłącznie do malarstwa – zakładał zespoły muzyczne, takie jak Formacja Nieżywych Schabów czy Superpałka i najeźdźcy z kosmosu, a także grał w filmach, np. w "Balandze" w reż. Łukasza Wylężałka.

Jego dzieła to nie tylko obrazy, ale także okładki płyt, zarówno autorskie, jak i stworzone dla innych artystów, takich jak Kult czy zespół Graal Ziuta Gralaka. Pałucha otrzymał też Nagrodę Prezydenta Częstochowy w Dziedzinie Kultury w 2009 roku.

Wystawa, którą będzie można oglądać do 25 sierpnia, kuratorowana jest przez Annę Krakowian. Wszystkich miłośników sztuki serdecznie zapraszamy na wernisaż 7 czerwca o godz. 18. To doskonała okazja, aby zobaczyć najnowsze prace artysty i zanurzyć się w jego niepowtarzalny świat.

Źródło informacji: Muzeum Częstochowskie


Urząd Miasta Częstochowa