Hillwood i partnerzy wspólnie sadzą drzewa w proekologicznej akcji
W ubiegły weekend odbyło się nietypowe wydarzenie, które połączyło ekologiczne inicjatywy z integracją lokalnych przedsiębiorców. Hillwood Polska, właściciel parku magazynowego w naszej okolicy, zorganizował akcję sadzenia drzew, do której zaprosił swoich partnerów oraz przedstawicieli miasta.
  1. Sadzenie drzew przy parku Hillwood
  2. Udział przedstawicieli lokalnych firm i Urzędu Miasta
  3. Podkreślenie proekologicznego charakteru inwestycji
  4. Hillwood Częstochowa – Miasto z certyfikacją BREEAM

W sobotę, 4 czerwca, na terenie parku Hillwood Częstochowa Miasto odbyło się wspólne sadzenie grabów. W inicjatywie wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta oraz najemcy parku, w tym firmy Exact Systems, Raben Logistics Polska i Kułton Transport. Wydarzenie, zorganizowane przez właściciela obiektu, miało na celu integrację współpracujących podmiotów oraz podkreślenie proekologicznego charakteru inwestycji.

Katarzyna Żbikowska z Hillwood Polska skomentowała akcję następująco: Dzisiejsza akcja to swoista „wisienka na torcie”, która pokazuje, jak ważne jest dla nas zrównoważone podejście do realizowania inwestycji przyjaznych środowisku. Wokół Hillwood Częstochowa Miasto rośnie już kilkadziesiąt drzew, a sam obiekt wyróżnia się m.in. instalacją fotowoltaiczną, obecnością ładowarek do samochodów elektrycznych i innymi proekologicznymi rozwiązaniami, które sprawiły, że kompleks uzyskał certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. Wdrażanie takich rozwiązań to dla nas bardzo ważny aspekt działalności. Tym bardziej miło nam, że Miasto Częstochowa, jak i najemcy parku przyłączyli się do tej inicjatywy.

Hillwood Częstochowa – Miasto to nowoczesny kompleks magazynowy, który składa się z dwóch hal o łącznej planowanej powierzchni blisko 62 tys. m². Zlokalizowany jest przy DK-91, w odległości 7,5 km od autostrady A1, co zapewnia doskonałe połączenie z południem i północą Polski. Obecnie dostępnych jest jeszcze około 28 tys. m² powierzchni z opcją rozbudowy o kolejne 18,8 tys. m².

Hillwood to jedna z czołowych globalnych firm w branży nieruchomości komercyjnych, z ponad 35-letnim doświadczeniem w Europie i Ameryce Północnej. Na polskim rynku firma działa od 2014 roku, budując nowoczesne centra logistyczne i przemysłowe na wynajem, również w formule BTS. Hillwood Polska aktywnie działa na głównych rynkach magazynowych, w tym w Warszawie, Polsce Centralnej, Wrocławiu, Górnym Śląsku oraz Wielkopolsce, a także w nowych, perspektywicznych lokalizacjach.

Fot. Grzegorz Skowronek / UM


Na podst. Urząd Miasta Częstochowy