SP nr 31: Dzieci obiecują dbać o zdrowie po imprezie edukacyjnej
W Szkole Podstawowej nr 31 odbyła się wyjątkowa impreza pod hasłem "Żyj aktywnie i zdrowo nasza Częstochowo", mająca na celu promowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.
  1. Prelekcja dietetyczki dla starszych uczniów.
  2. Warsztaty pierwszej pomocy dla młodszych dzieci.
  3. Różnorodne atrakcje: tatuaże, balony, bańki mydlane.
  4. Zajęcia zumby i przeciąganie liny.

23 maja Szkoła Podstawowa nr 31, im. Orła Białego, tętniła życiem podczas specjalnego wydarzenia zorganizowanego pod patronatem Urzędu Miasta. Impreza skierowana była do wszystkich uczniów, od najmłodszych siedmiolatków po piętnastolatków, i miała na celu promowanie zdrowych nawyków.

Starsze klasy miały możliwość uczestniczenia w prelekcji prowadzonej przez dietetyczkę, która przedstawiła kluczowe aspekty zdrowej diety. Informacje przekazane w trakcie wykładu z pewnością pozostaną w pamięci młodzieży na długo, wpływając pozytywnie na ich codzienne wybory żywieniowe.

Dla młodszych dzieci przygotowano warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej, które odbyły się na szkolnym boisku. Maluchy miały okazję poznać podstawowe zasady udzielania pomocy oraz porozmawiać z pielęgniarką o jej pracy. W ciekawy sposób zaprezentowała ona środki opatrunkowe i instrumentarium medyczne, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród dzieci.

Oprócz edukacyjnych atrakcji, na terenie szkoły nie zabrakło elementów zabawy. Dzieci mogły cieszyć się tatuażami, balonami, bańkami mydlanymi, a także mniej typowymi atrakcjami, takimi jak stoisko masażu i pielęgnacji dłoni. Tego typu aktywności były świetnym uzupełnieniem dnia pełnego nauki i ruchu.

Wydarzenie zakończyło się tanecznymi zajęciami zumby oraz konkurencją przeciągania liny, które zachęciły dzieci do aktywności fizycznej. Uczestnicy wydarzenia zgodnie obiecali, że będą dbać o zdrowie i kondycję także poza takimi imprezami. Trzymamy za słowo!


Opierając się na: UM Częstochowa