Częstochowa stawia na zdrowie: sukces I edycji akcji
W miasteczku zawrzało życiem zdrowotnym: pierwsza edycja „Zdrowej Częstochowy” przyciągnęła tłumy!
  1. „Zdrowa Częstochowa” zainaugurowana pod auspicjami prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka.
  2. Światowy Dzień Zdrowia stał się okazją do promocji zdrowego stylu życia wśród mieszkańców.
  3. Stoiska edukacyjne i prezentacje z różnych dziedzin zdrowia i profilaktyki.
  4. Mobilna stacja krwiodawstwa i możliwość zapisu jako dawca szpiku na miejscu.

Z okazji 7 kwietnia, gdy obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia, nasze miasto stało się areną wyjątkowego wydarzenia, które skupiło się na promowaniu zdrowego trybu życia. Inicjatywa „Zdrowa Częstochowa” zgromadziła na placu Biegańskiego liczne grono entuzjastów zdrowego życia ze wszystkich pokoleń.

Wydarzenie to było możliwe dzięki współpracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 oraz IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza, które przygotowały bogaty program edukacyjny i rozrywkowy. Nie zabrakło dynamicznych pokazów tanecznych i prezentacji młodzieży, które dodały energii i pozytywnie nastrajały do aktywności fizycznej.

Wśród atrakcji znalazły się konsultacje z doświadczonymi specjalistami: logopedami, pedagogami, psychologami, a także doradcami zawodowymi. Instytut zdrowia psychicznego „Holimedyk” zapewnił wsparcie informacyjne dotyczące pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla każdej grupy wiekowej. Ponadto, Częstochowskie Amazonki służyły radą w zakresie profilaktyki onkologicznej, a dietetycy i trenerzy personalni dzielili się wiedzą na temat zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Ważnym punktem programu była obecność busa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic, który umożliwił mieszkańcom bezpośredni udział w akcji krwiodawstwa. Fundacja DKMS również była obecna, zachęcając do rejestracji jako potencjalni dawcy szpiku. Działania te podkreślają, jak wielkie znaczenie ma solidarność i gotowość do pomocy potrzebującym.

Dzień pełen zdrowego ruchu na świeżym powietrzu, edukacji zdrowotnej i wzmacniania świadomości społecznej w zakresie profilaktyki zdrowotnej z pewnością zostanie zapamiętany przez uczestników jako owocne i inspirujące doświadczenie. Inicjatywy takie jak „Zdrowa Częstochowa” przyczyniają się do budowania kultury zdrowia i aktywności wśród mieszkańców, pokazując, że zdrowy styl życia może być także źródłem radości i dobrej zabawy.


Opierając się na: Urząd Miasta Częstochowa