XIV edycja Kawiarenki dla Seniora startuje w maju - zaproszenie dla mieszkańców
Kiedy kawa łączy pokolenia – powraca „Kawiarenka dla Seniora”. Tradycyjny projekt, który wzbogaca życie społeczne seniorów naszego miasta, wraca w maju z nową odsłoną. To doskonała okazja dla starszych mieszkańców, by za symboliczną złotówkę cieszyć się aromatyczną kawą w przyjaznym otoczeniu, jednocześnie promując lokalne biznesy.
  1. „Kawiarenka dla Seniora” startuje w maju, kontynuując swoją misję aktywizacji seniorów.
  2. Projekt jest realizowany dzięki współpracy z lokalnymi restauratorami, oferując seniorom kawę lub herbatę za 2 zł.
  3. W poprzedniej edycji akcji wzięło udział 12 lokali, wydając łącznie 1 669 kuponów.
  4. Organizatorzy zapraszają seniorów do udziału i obiecują, że szczegóły dotyczące miejsc i terminów zostaną wkrótce ogłoszone.

Świat nie składa się tylko z pośpiechu i nowoczesnych technologii, czasem potrzebujemy chwili spokoju i ciepłej atmosfery. „Kawiarenka dla Seniora” to projekt, który przypomina o wartościach takich jak wspólnota i szacunek dla starszego pokolenia. Prezydent miasta, Krzysztof Matyjaszczyk, wyraził swoją wdzięczność dla przedsiębiorców, którzy zaangażowali się w zeszłoroczną edycję projektu. "Dziękuję serdecznie wszystkim przedsiębiorcom, którzy włączyli się w akcję w zeszłym roku – Cieszę się, że również w tym roku możemy te działania kontynuować. Dla naszych Seniorek i Seniorów to możliwość aktywizacji, wspólnego spędzenia czasu. Warto podkreślić, że stają się oni także ambasadorami miejsc, które odwiedzili w ramach 'Kawiarenki'."

Podczas ostatniej edycji, która odbyła się między sierpniem a październikiem, uczestniczące lokale gastronomiczne rozdały 1 669 kuponów, umożliwiających zakup kawy lub herbaty za symboliczne 2 zł. Tegoroczne plany są ambitne, a organizatorzy mają nadzieję, że jeszcze więcej lokali otworzy swoje drzwi dla seniorów.

Warto podkreślić, że projekt „Kawiarenka dla Seniora” nie tylko umożliwia seniorom aktywne uczestnictwo w życiu społecznym, ale także promuje lokalne przedsiębiorstwa jako miejsca przyjazne seniorom. Każdy lokal, decydujący się na udział w akcji, otrzymuje specjalne oznaczenie, co jest dowodem na ich otwartość i gościnność.

Dla wielu seniorów te spotkania to nie tylko okazja do wypicia kawy, ale także moment, by nawiązać nowe znajomości, podzielić się doświadczeniami i po prostu – być razem. To pokazuje, że małe gesty mają ogromne znaczenie.

Informacje na temat sposobu otrzymywania kuponów oraz lista uczestniczących lokali zostaną ogłoszone w najbliższych tygodniach. Wszyscy zainteresowani mogą śledzić aktualności w lokalnym Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.


Na podstawie: UM Częstochowa