Najważniejsze korzyści płynące z wyboru INEA dla Twojej firmy

Duża konkurencja i powszechny dostęp do Internetu powodują, że klienci mają coraz wyższe wymagania względem firm. Przede wszystkim oczekują szybkiego i łatwego dostępu do produktów i usług. Ważne są dla nich także kwestie związane z bezpieczeństwem. Jaki Internet wybrać, żeby zapewnić klientom obsługę na najwyższym poziomie?

Internet dla firm - na co trzeba zwrócić uwagę?

Korzystanie z Internetu w pracy nie jest niczym nowym. Jednak taka forma realizacji usług wiąże się z dodatkowymi wymogami. Firma musi zapewniać pracownikom szybkie i bezpieczne łącze. Szczególnie ważne jest odpowiednie przechowywanie wrażliwych danych osobowych. W takim wypadku każdy nawet drobny wirus lub atak hakerski mogą sparaliżować pracę danego oddziału, lub doprowadzić do wycieku informacji.

Niebezpieczne są także nieplanowane przerwy w dostępie do Internetu. Nagłe wyłączenie systemów może spowodować utratę danych lub może zniechęcić klientów do kontynuowania współpracy z daną firmą. Możesz temu skutecznie zapobiec, jeśli wybierzesz dostawcę, który oferuje stabilne łącze internetowe. Świetnym wyborem będzie na przykład symetryczny światłowód dla firm z ochroną przed atakami DDoS. Jest to usługa dostępna w ofercie firmy INEA.

Jak dopasować Internet do potrzeb firmy?

Zanim wybierzesz konkretną ofertę Internetu, musisz przeanalizować potrzeby Twojej firmy. W tym celu należy zastanowić się, z jakich rozwiązań na co dzień korzystają pracownicy oraz co można zrobić, aby usprawnić funkcjonowanie poszczególnych działów.

Czynniki, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze Internetu dla firm to:

 • Liczba urządzeń podpiętych do firmowej sieci.
 • Stała szybkość łącza niezależnie od pory dnia.
 • Stabilne i bezawaryjne łącze.
 • Zabezpieczenia sieciowe oferowane przez dostawcę Internetu.
 • Prędkość wysyłania i pobierania danych.
 • Korzystanie z innych urządzeń, takich jak telefony VoIP czy terminale płatnicze.
 • Dodatkowe usługi, np. stały adres IP, oprogramowanie biurowe, poczta e-mail.

Zarówno szybkość łącza, jak i przepustowość sieci komputerowej powinny być dopasowane do wymagań danej firmy. Inne zapotrzebowanie w tym zakresie może mieć sklep z odzieżą, a inne, firma programistyczna. W znalezieniu optymalnej oferty pomogą Ci specjaliści z INEA.

Internet światłowodowy dla firm INEA - poznaj jego zalety

Firma INEA przygotowała specjalną ofertę Internetu dla firm. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na Internet Standard lub Internet Premium, oba rozwiązania bazują na łączu symetrycznym.

Jeśli Twoja firma działa przede wszystkim w sieci, warto wybrać Internet bez limitów. Wówczas nie musisz obawiać się, że pakiet nie będzie wystarczający i zabraknie Ci Internetu. Dodatkowo to ważne, aby wdrożyć odpowiednie zabezpieczenia, dzięki którym Twoi klienci będą mogli bez przeszkód dokonywać transakcji lub korzystać z usług, nie martwiąc się o swoje dane.

Główne zalety Internetu dla firm od INEA to:

 • Szybkość - klienci mają do wyboru prędkość od 300 do 1000 Mb/s.
 • Stabilne łącze światłowodowe, które gwarantuje wysoką jakość i możliwość korzystania z najnowszych technologii.
 • Wysokie SLA - co oznacza dostępność usługi na poziomie 99,9% w skali roku oraz usuwanie awarii w 8h przy SLA Platinium.
 • Kompleksowe wsparcie techniczne przez całą dobę.
 • Skalowalność - czyli możliwość zwiększania pasma w dowolnym momencie trwania umowy.
 • Bezpieczeństwo - klienci ze stałym, publicznym adresem IP mogą skorzystać z usługi ANTY-DDoS, czyli profesjonalnej ochrony przed atakami DDoS.

Więcej szczegółów na temat tej wyjątkowej usługi znajdziesz na stronie inea.pl. Jeśli nie wiesz, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza, zawsze możesz skontaktować się z konsultantem. Taka osoba zaproponuje Ci najbardziej korzystne rozwiązanie. Warto szukać ofert, które są elastyczne i uwzględniają zmieniające się potrzeby firm. Mając taki pakiet, będziesz mógł na bieżąco dopasowywać poszczególne elementy usługi do dynamicznych warunków rynkowych.