BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA
Odkryj możliwość wczesnego wykrywania raka piersi dzięki mobilnej mammografii w Twoim mieście! Szybka i prosta procedura, która może uratować życie - czy skorzystasz z tej szansy?
  • Mobilna pracownia mammograficzna czeka na Panie przy markecie Auchan.
  • Bezpłatne badanie mammograficzne dla kobiet w wieku 45-74 lata, które spełniają określone kryteria.
  • Możliwość wykonania badania bez konieczności posiadania skierowania lekarskiego.
  • Ważne informacje dotyczące rejestracji i terminów badań.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane Panie do skorzystania z możliwości wykonania bezpłatnych badań mammograficznych. To cenna okazja do wczesnego wykrywania raka piersi, organizowana pod egidą Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badania przeznaczone są dla kobiet w przedziale wiekowym 45-74 lata, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii w ramach programu lub są w szczególnej grupie ryzyka ze względu na historię rodzinną czy genetyczne predyspozycje.

Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniach, które odbędą się w wygodnie dostępnym miejscu - przy ulicy Focha 7/15, obok popularnego marketu Auchan. By umożliwić Państwu lepszy dostęp, mammobus będzie dostępny w następujących terminach:

  • 6 marca, od godziny 08:50 do 17:00,
  • 7 marca, od godziny 09:50 do 17:10.
Nie zwlekaj z zapisami, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja odbywa się telefonicznie pod numerem 22 880 90 80.

Podkreślamy, że udział w tej inicjatywie jest możliwy bez względu na miejsce zamieszkania i nie wymaga skierowania od lekarza. To ważna informacja dla wszystkich, którzy chcą być proaktywni w dbaniu o swoje zdrowie. Prognozy mówią, że wczesne wykrycie raka piersi znacząco zwiększa szanse na skuteczne leczenie. Nie przegap więc okazji do przeprowadzenia bezpłatnej mammografii, która może uratować życie.

Akcja ta jest wsparciem dla kobiet, które mogą nie mieć regularnego dostępu do tak ważnych badań. To również przypomnienie o dbaniu o swoje zdrowie i regularnym kontrolowaniu stanu piersi. MammoBus to nie tylko pojazd medyczny, ale przede wszystkim mobilna szansa na zdrowie dla każdej kobiety.


Źródło: Urząd Miasta Częstochowa