Sklepy w Częstochowie - top 5 redakcji

Częstochowa to cudowne klimatyczne miasto znajdujące się w województwie śląskim, w południowej części Polski. Jest niezwykle ciekawe pod względem historycznym, ale również pod względem geograficznym. Usytuowana jest bowiem na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. To właśnie tutaj mieści się jeden z najpopularniejszych klasztorów oraz wspaniała bazylika na Jasnej Górze. Częstochowa to miejsce, w którym historia w sposób naturalny przeplata się z nowoczesnością. Miasto ma sporo do zaoferowania. Znajdziemy tutaj wiele sklepów, które przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i młodszym konsumentom. Gdzie warto się wybrać na zakupy i które sklepy sprawią największą przyjemność dzieciom?

Gdzie warto się wybrać na zakupy i które sklepy sprawią największą przyjemność dzieciom?

Sklep Junior

Przy alei Wojska Polskiego 27 znajduje się Junior. To z perspektywy dziecka wyjątkowy punkt na mapie Częstochowy. Znajduje się on w Galerii Jurajskiej i na szczęście dla dzieciaków może poszczycić się bardzo bogatym asortymentem. Wśród wielu propozycji znajdziemy zabawki nawiązujące do ulubionych bajek i filmów animowanych w postaci pluszaków czy praktycznych gadżetów z wizerunkami bohaterów. Nie będzie żadną niespodzianką, że w takim sklepie jak ten na honorowym miejscu znajdują się także klocki LEGO, które od wielu pokoleń cieszą się zainteresowaniem, stając się poniekąd kwintesencją satysfakcjonującej zabawy. Właściciele sklepu stawiają duży nacisk na rozwój, dlatego sporo zabawek odznacza się charakterem edukacyjnym.

Edilandia

Edilandia - Sklep z zabawkami to kolejne miejsce, które warto wziąć pod uwagę. Sklep znajduje się przy ulicy Dolnej 4. Choć wygląda niepozornie, to jednak warto zajrzeć do sklepu, m.in. ze względu na dosyć atrkacyjne ceny. W asortymencie znajdziemy sporo propozycji dla dzieci w każdym wieku. Warto jednak zwrócić uwagę na fantastyczne gry edukacyjne oraz tematyczne zestawy klocków LEGO, np. w postaci LEGO ciągnik z cudownej serii Technic. Maszyny rolnicze w wersji duńskiego koncernu cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Wynika to z tego faktu, iż producent dokłada wszelkich starań, aby finalnie wypuszczać modele jak najbardziej realistyczne. Nie brakuje jednak zestawów mniej skomplikowanych, które są dedykowane najmłodszym.

Zabawkolandia

Zabawkolandia znajduje się przy ulicy Rybackiej 45. Dla małych dzieci będzie ucieleśnieniem najskrytszych marzeń, które nagle znalazły się w zasięgu ręki, ale i portfela. To miejsce odznacza się przystępnymi cenami, a jednocześnie urozmaiconym asortymentem, który z pewnością zrobi niemałe wrażenie na najmłodszych gościach.

Hutrownia zabawek Norbi-Toys

Norbi-Toys Hurtownia Zabawek znajduje się z kolei przy ulicy Mirowskiej 48. To kolejne miejsce na mapie Częstochowy, które zachwyca dzieci od pierwszego wejrzenia i powoduje niespodziewane i nieustające ataki prawdziwego zachwytu. Znajdziemy tutaj całe mnóstwo zabawek dla dziewczynek i chłopców w każdym wieku począwszy od samochodzików, a skończywszy na pięknie wykonanych lalkach i pluszakach. Hurtownia posiada w swojej ofercie również sporo zabawek konstrukcyjnych, m.in. świetne zestawy klocków LEGO.

Nowa papiernia

Przy alei Najświętszej Mari Panny znajduje się sklep Nowa Papiernia. Poza artykułami papierniczymi znajdziemy tutaj również sporo zabawek dla dzieci w każdym wieku. Sporym zainteresowaniem cieszą się zabawkowe rowerki czy grabki do piaskownicy dla najmłodszych. Nieco starsze dzieci również będą miały szansę znaleźć coś dla siebie.

Największa baza klocków w Polsce

Postawklocka.pl jest największą bazą a zarazem giełdą klocków LEGO w Częstochowie i całej Polsce. To jedno z tych nielicznych, a może jedyne miejsce, w którym znajdziemy zestawy ukochanych klocków, które do tej pory zdawały się być poza naszym zasięgiem. Warto o tym pamiętać, gdy zawiodą sklepy stacjonarne czy innego rodzaju platformy sprzedażowe. Postawklocka.pl oferuje zarówno nowe zestawy tuż po premierze, jak i sety używane, których nie sposób już zobaczyć na sklepowych półkach.

Częstochowa