Ponad 100 licealistów, którzy wkrótce staną przed wyborem zawodu, zapoznało się z pracą częstochowskich stróżów prawa. Przewodnik z psem, patrol konny i policyjni technicy prezentowali swoje rzemiosło. Wstąp w nasze szeregi i zostań jednym z nas!

Najpierw uczniów z różnych częstochowskich szkół średnich przywitał policyjny profilaktyk, który zachęcał młodych ludzi do wstąpienia w policyjne szeregi. Przedstawił zasady rekrutacji i przebiegu służby w Policji. Chętnie odpowiadał na zadawane pytania. Zapewniał też, że Policja jest formacją, w której oprócz satysfakcji z wykonywanej pracy, można realizować i rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Po zakończeniu prelekcji na teren placówki wjechał partol Policji Konnej z Częstochowy. I chociaż taki widok wzbudza strach i respekt, to w gruncie rzeczy to bardzo posłuszne i szlachetne zwierzęta. To dzięki nim policjanci mogą docierać nawet w najtrudniej dostępne miejsca. Mundurowi opowiadali o swojej codziennej służbie konnej, szczególnie podczas działań przy zabezpieczeniach różnego rodzaju imprez. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz policyjnych wierzchowców.

Potem uczniowie swoją uwagę skierowali na pokaz policyjnego psa. Zadaniem przewodnika i jego czworonożnego partnera było obezwładnienie niebezpiecznego przestępcy.  Następnie przewodnik uświadamiał, jak ważną rolę pełnią psy w służbach mundurowych, a także jakimi walorami i predyspozycjami powinien cechować się przewodnik policyjnego psa.

Natomiast wczoraj w Liceum imienia Jana Kochanowskiego w Częstochowie o swojej pasji opowiadał technik kryminalistyki. Licealiści zostali zapoznani z warsztatem pracy na miejscu zdarzenia. Uczniowie mogli zobaczyć jak zabezpieczyć ślady kryminalistyczne, w tym odciski palców, które na miejscu dokonanego przestępstwa zostawił sprawca.

Po takim spotkaniu przyszli adepci mają już świadomość, że służba w Policji jest szczególna i wymaga odpowiednich predyspozycji. Jeśli chcesz wstąpić w nasze szeregi i zostać jednym z nas, zapraszamy na stronę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i dowiedz się więcej o rekrutacji.

Przyszłym policjantom życzymy sukcesów w nauce oraz wytrwałości w dążeniu do wymarzonego celu!

  • Policyjny patrol konny stoi wśród młodzieży-obok zaparkowany radiowóz
  • Policyjny patrol konny wśród młodzieży
  • Policyjny radiowóz- za nim młodzież na boisku szkolnym
  • Mężczyzna ubrany w specjalny kombinezon ochronny
  • Chłopak przesuwa pędzlem po kartce- przygląda się temu policyjny technik
  • Policyjny technik prezentuje swoja pasję