Policjanci z Komendy Miejskiej w Częstochowie zwalczający przestępczość gospodarczą w dwóch salonach w centrum Częstochowy zabezpieczyli 8 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3. Maszyny wraz z dokumentacją zostaną przekazane do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie ustalili, że w dwóch salonach gier w Częstochowie mogą znajdować się nielegalne urządzenia do gier hazardowych. W ubiegły piątek razem z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej i przewodnikiem psa ze Straży Miejskiej w Częstochowie weszli do 2 salonów gier w centrum miasta. Łącznie zabezpieczyli 8 maszyn, działających w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Ponadto w jednym z lokali pies podjął trop i wywęszył marihuanę, którą miał przy sobie 23-letni pracownik salonu. Teraz odpowie za posiadanie narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Organizatorom gier na automatach grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz kara pieniężna wysokości 100 tysięcy złotych od każdego ujawnionego urządzenia. Za organizatora gier hazardowych można uznać każdego, kto czerpie z tego korzyści, zarówno właściciela automatu, jego dzierżawcę, jak i wynajmującego miejsce pod automat.