W niedzielę w ramach zawodów kolarskich ,,Majka Gran Fondo” odbył się wyścig o tytuł Mistrza Polski Policji. Brało w nim udział ponad 300 zawodników, w tym prawie 50 mundurowych na czele z Zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinspektorem Romanem Kusterem. Aspirant Piotr Ścigała z komisariatu w Kłomnicach został Mistrzem Polski w kategorii M2.

Wyścig zorganizowany został w powiecie myślenickim we współpracy z medalistą olimpijskim – Rafałem Majką. Celem imprezy było szerzenie i rozpowszechnianie zdrowego stylu życia wśród rowerzystów – amatorów. W zmaganiach brało udział wielu mundurowych, wśród których był także Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster.

Podczas pierwszego dnia zawodów wyścig rozgrywany był w formule jazdy indywidualnej na czas na dystansie 20 kilometrów. Start i meta znajdowały się w centrum Dobczyc. Zawodnicy wypuszczani byli ze startu co 30 sekund. Aspirant Piotr Ścigała – reprezentant garnizonu śląskiego z komisariatu w Kłomnicach zajął IV miejsce.

Drugiego dnia zawodnicy rywalizowali na dystansie 72 kilometrów w dwóch kategoriach wiekowych. Ten wyścig swój początek i koniec miał na myślenickim Zarabiu. Trasa przebiegająca przez powiat myślenicki i limanowski charakteryzowała się łącznym przewyższeniem 996 metrów i obfitowała w liczne podjazdy. Aspirant Piotr Ścigała jako pierwszy w kategorii M2 (powyżej 45 roku życia) przejechał linię mety i został Mistrzem Polski Policji w wyścigu ze startu wspólnego.

Puchary i nagrody wręczali Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster, Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach inspektor Maciej Kubiak oraz Rafał Majka.

Gratulujemy Piotrkowi kolejnego już kolarskiego sukcesu i życzymy dalszych sportowych osiągnięć.