Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja w zimę?

Zima to wyjątkowo trudny czas dla skóry. Niskie temperatury, opady deszczu lub śniegu oraz zimny wiatr zdecydowanie nie wpływają pozytywnie na jej stan. Szczególnie istotna jest zatem dopasowana do tych trudnych warunków pielęgnacja. Z naszego tekstu dowiesz się, o czym należy pamiętać, wybierając kosmetyki zimą.

Nie naruszaj powłoki skóry przez złe oczyszczanie

Zimą na twarzy może osiadać jeszcze więcej zanieczyszczeń niż latem. Spaliny samochodowe, dym z kominów i drobinki kurzu w wilgotnym powietrzu łatwiej przylegają do twarzy i są bardziej skłonne na niej pozostać. Z tego powodu niezwykle istotne jest stosowanie rano i wieczorem specjalnego żelu, pianki bądź innego kosmetyku służącego do mycia twarzy. Pamiętaj tylko o tym, by wybrać kosmetyki z formułą nawilżającą. Oprócz tego po oczyszczeniu skóra pozostaje z nieco zmienionym pH, co może potem negatywnie wpłynąć na jej stan. Należy zatem codziennie stosować odpowiedni tonik.

Stosuj kremy z filtrem SPF

Krem nawilżający to produkt, po który większość osób sięga w przypadku problemów z cerą. Najlepsze będą produkty z dogłębną formułą odżywiającą, ponieważ tylko takie preparaty dotrą do najgłębszych partii skóry. Oprócz tego warto pamiętać o tym, by codziennie stosować krem z filtrem SPF. O ile latem coraz więcej osób pamięta o wykorzystywaniu go podczas opalania, o tyle w inne pory roku bardzo niewiele osób regularnie nakłada tego typu kosmetyk. Jest on niezwykle istotny, ponieważ promienie UV przyspieszają fotostarzenie się skóry, co wpływa na pojawianie się licznych zmarszczek. Słońce przesusza też skórę, więc nie rezygnuj nigdy z SPF.

Zadbaj o usta i przestrzeń wokół nich

Usta to jedne z najbardziej wrażliwych części twarzy, dlatego zimą są narażone na uszkodzenia. Przesuszone czy nawet spierzchnięte wargi to niestety częsty widok a przy tym duży i uciążliwy kłopot. Warg nie chroni niestety żaden naturalny tłuszcz, dlatego zadbaj o to, by dostarczyć go zewnętrznie na przykład za pomocą ochronnej pomadki. Te zawierające na przykład wosk pszczeli będą świetnie odżywiały usta. Oprócz tego należy się pilnować i nie oblizywać ust na mrozie. Dodatkowa warstwa wilgoci wcale nie nawilża, a wręcz wysusza i sprawia, że wargi są bardziej wrażliwe na zimno.

Pamiętaj o dbaniu o skórę dłoni

Dbanie o skórę na twarzy to jedno, ale nie można też zapominać o dłoniach. Bardzo często to właśnie im obrywa się najmocniej, kiedy musisz przejść gdzieś bez odpowiedniej ochrony. Najważniejszą rzeczą jest tutaj banalne noszenie rękawiczek, ale nie byle jakich. Nie mogą one bowiem przepuszczać zimna, tylko tworzyć barierę przed mrozem i wiatrem. Poza tym codziennie stosuj dobry krem nawilżający – najlepiej jest nakładać go przed każdym wyjściem, a na wieczór nakładać na dłonie grubszą maskę, na przykład z wykorzystaniem bawełnianych rękawiczek.

Zimowa pielęgnacja nie należy do łatwych, ale wykonywana prawidłowo pozwoli Ci uniknąć wielu kłopotów. Warto zatem pamiętać o przedstawionych przez nas zasadach.

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://www.phlov.com/