Łazienki na wymiar – jakie meble zaplanować w nowym projekcie?

Żadna łazienka nie jest z gumy – zwykle w tym małym pomieszczeniu musi zmieścić się masę elementów o sporych gabarytach, jak wanna, prysznic czy WC. Pozostałe miejsce można zagospodarować na meble łazienkowe na wymiar. Dlaczego akurat takie? To opcja dopasowana, wykorzystująca przestrzeń do maksimum, a także dająca więcej swobody stylistycznej. Co zawiera zestaw łazienki na wymiar (www.kaja-meble.pl/lazienki-na-wymiar-turek)?

Łazienki na wymiar – szafka pod umywalkę

To typowe miejsce do przechowywania drobnych przedmiotów łazienkowych. Bez szafki na wymiar ciężko jest utrzymać porządek w łazience, gdyż drobne kosmetyki, suszarki do włosów czy szczoteczki do zębów walają się wszędzie. Meble łazienkowe na wymiar tego typu powinny być pojemne. Ich wysokość oraz głębokość powinna być dostosowana do przedmiotów, jakie będziemy weń trzymać. Porada od nas jest taka – chcąc uzyskać maksimum wolnego miejsca, warto łazienki na wymiar wyposażyć w umywalkę miskową. Wystaje ona ponad szafki na wymiar, przez co nie zabiera miejsca w ich wnętrzu.

Są także dostępne specjalne kolanka, które pozwalają na oszczędność miejsca wewnątrz mebli łazienkowych. W ten sposób więcej pomieszczą, gdy planujemy tam chować np. ręczniki czy sprzęty AGD. Łazienki na wymiar powinny być projektowane nie tylko z myślą o wolnej przestrzeni i jej praktycznym wykorzystaniu, ale także z myślą o aspektach dekoracyjnych. Obecnie modne jest łączenie frontów lakierowanych z płytami drewnianymi, szczególnie z jasnych odmian dębiny. Jasne meble łazienkowe na wymiar łatwiej jest utrzymać w czystości, tworzą też bardziej harmonijną kompozycję z płytkami ceramicznymi, wanną lub prysznicem oraz WC, które to zwykle są właśnie białe.

Łazienki na wymiar – słupek łazienkowy

To element, który od niedawna pojawił się w zestawach wyposażenia łazienek, ale został w nich ze względu na bardzo praktyczny aspekt. Po pierwsze takie łazienki na wymiar z słupkiem są zdecydowanie pojemniejsze. Chociaż wąski słupek wydaje się mało praktyczny, jest zwykle dość wysoki, przez co idealnie pasuje do przechowywania różnego rodzaju butelek, np. szamponów. Meble łazienkowe na wymiar pozwalają tak dopasować geometrię słupka, że wciśnie się go do dowolnej wnęki lub na dowolną ścianę. Co więcej, można wieszać go bezpośrednio na ścianie, więc zyskujemy ekstra przestrzeń bezpośrednio pod nim, gdzie możemy przechowywać np. pojemnik na brudy, miski czy inne drobne elementy. Dzięki nowoczesnej stylistyce można dzisiaj wybierać także modne słupki łazienkowe bezuchwytowe.