Zbiornik modułowy na staży bezpieczeństwa

Nie trzeba nikogo przekonywać jak ważna jest instalacja przeciwpożarowa w budynku. Właściwie zaprojektowana i regularnie konserwowana, jest podstawą tego, aby ograniczać skutki ewentualnego pojawienia się ognia. W przypadku dużych obiektów, w tym budynków użyteczności publicznej, konieczne jest zapewnienie stałego dostępu dużych ilości wody do celów przeciwpożarowych. Realizuje się to montując zbiorniki o dużych pojemnościach, które zasilają w wodę wewnętrzną instalację hydrantową. W starszych obiektach budowa zbiornika wody ppoż jest sposobem na dostosowanie do aktualnie obowiązujących wymagań.

Duży zbiornik w małej piwnicy

Najczęstszym miejscem, w którym montowany jest zbiornik wody do celów gaśniczych jest właśnie piwnica lub inne pomieszczenie techniczne. Bywa, że w starszych obiektach to pomieszczenie zupełnie nieprzystosowane do takiej roli. Na szczęście korzystając z nowych technologii nie musimy decydować się na kosztowną przebudowę i wyburzanie ścian. Budowa zbiornika przeciwpożarowego może zostać zrealizowana nawet tam, gdzie występują ciasne przejścia czy wąskie korytarze. To możliwe, bo współcześnie oferowane zbiorniki z tworzywa mają modułową budowę i łączone są w jedną szczelną całość z mniejszych elementów. Te pojedyncze moduły z łatwością przetransportujemy na plac budowy bez potrzeby używania ciężkiego sprzętu, co pozytywnie wpływa na koszty całego przedsięwzięcia. Kolejnym plusem jest efektywne wykorzystanie niemal całej dostępnej powierzchni.

Zbiornik modułowy może mieć nieregularną budowę, co jest szczególnie istotne w takiej budynkach jak stare kamienice czy obiekty o charakterze zabytkowym. Podstawą konstrukcji każdego zbiornika tego typu jest płyta MultiPower, wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Materiał ten jest odporny na działanie szkodliwych czynników i bardzo dobrze znosi upływ czasu. Budowa zbiornika wody ppoż w tej technologii jest przy tym wyjątkowo szybka.