Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Olivia Star taras widokowy i inne atrakcje Gdańska

Gdańsk to dla wielu z nas najpopularniejsze miasto nad morzem. Kojarzy się z pomnikiem Neptuna, Kościołem Mariackim i oczywiście – plażą. W tym mieście znajduje się o wiele więcej atrakcji! Wizyta w Gdańsku może być satysfakcjonującym doświadczeniem nawet dla ludzi, którzy mają tylko jeden lub dwa dni na spędzenie tutaj czasu, ponieważ oferuje on tak szeroki wachlarz rzeczy do zrobienia, od historycznych zabytków, takich jak kościoły, aż po pyszne jedzenie. Co zwiedzić w Gdańsku? Podpowiadamy!

Co zwiedzić w Gdańsku?

Gdańsk – stolica Pomorza i jedno z najstarszych w Polsce o niepowtarzalnej atmosferze. Jego najsłynniejsze zabytki sprawiają, że jest atrakcyjnym celem turystycznym. Na co warto zwrócić uwagę?

Miasto z góry – AmberSky i Olivia Star taras widokowy

Gdańsk oferuje atrakcje dla osób, które lubią oglądać panoramę miasta z góry.

AmberSky Gdańsk to koło widokowe na wysokości 50 metrów nad poziomem morza, z której można zobaczyć całe miasto. Jest to atrakcja, ponieważ pozwala odwiedzającym patrzeć w dół i podziwiać wszystko, co dzieje się pod nimi. Z tego miejsca można obserwować zarówno Stare Miasto, jak i na przykład Stocznię.

Warty uwagi jest również Olivia Star taras widokowy. Z 32. piętra najwyższego budynku w Gdańsku odwiedzający mogą podziwiać panoramę Trójmiasta. Oprócz zachwycających widoków i dźwięków Olivia Star pyszne jedzenie, a także koncerty kameralne, które odbywają się regularnie.

Europejskie Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności to nowoczesny budynek tuż za historyczną bramą wjazdową do Stoczni Gdańskiej. Jak można się domyślić po wypełnionych pamiątkami salach, które opowiadają o wkładzie ruchu społecznego "Solidarność" w odzyskanie przez Polskę wolności, to miejsce ma w sobie coś wyjątkowego!

Dolina Radości

Dolina Radości jest ukrytym klejnotem w Gdańsku, o którym wiele osób nie wie. Mieszkańcy miasta od dawna uwielbiają tam spacerować. Dziś wciąż można zobaczyć dowody pozostawione przez przemysłową przeszłość, w tym starą kuźnię, którą można zwiedzić, a nawet wybić tam własną monetę. Jeśli kochasz spacery, Dolina Radości jest obowiązkowym punktem wycieczki.

Muzeum Nauki – Hevelianum

Hevelianum, czyli Muzeum Nauki. Można zapoznać się z eksponatami, które związane są z fizyką, chemią, przyrodą czy otaczającym nas światem! Hevelianum ma wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży, dorosłych i starszych, co sprawia, że jest to miejsce, które świetnie sprawdzi się w przypadku wycieczek rodzinnych.