Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Kto wykonuje solary, instalacje solarne na Śląsku?

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii staje się coraz powszechniejsze. Wiele osób i firm decyduje się na nie, biorąc pod uwagę nie tylko korzyści majątkowe, które można uzyskać dzięki temu rozwiązaniu, ale i możliwość poprawy stanu środowiska naturalnego. Choć największą popularnością cieszą się panele fotowoltaiczne, często montowane są także instalacje solarne. Na czym polega ich działanie? Jakie firmy zajmują się solarami na Śląsku?

Jak działają instalacja solarne?

Instalacje solarne to układy grzewcze, które składają się z kolektora płaskiego lub rurowo-próżniowego, a także: zbiornika na wodę, wymiennika ciepła w zbiorniku, pompy cyrkulacyjnej, automatyki sterującej, czynnika grzewczego i naczynia wzbiorczego. Zamienia energię dostarczaną przez promieniowe słoneczne na ciepło, które wykorzystane może być do ogrzewania pomieszczeń oraz wody w domach i przedsiębiorstwach. Warto jednak podkreślić, że instalacja ta nie jest jedyną inwestycją – konieczne jest także zastosowanie konwencjonalnych źródeł ciepła, np. kotła czy grzałki. Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie sporej oszczędności w skali roku związanej z kosztami ogrzewania.

Śląskie firmy zajmujące się instalacjami solarnymi

Eco-Team Sp. z o.o. Sp. k.

Solary w Częstochowie wykona Eco-team.pl, który swoją siedzibę ma przy ulicy Władysława Jagiełły 60. Przedsiębiorstwo to skupia się na popularyzowaniu i wdrażaniu ekologicznych, efektywnych rozwiązań. Podczas pracy z klientem specjaliści starają się przedstawić kilka optymalnych, atrakcyjnych rozwiązań, by inwestor mógł jak najbardziej dopasować je do swoich potrzeb oraz preferencji. Firma skupia się na kompleksowych działaniach związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródłach energii – instalacjach fotowoltaicznych i solarnych oraz pozyskiwaniu energii z biomasy i wiatru. Eco-Team może pochwalić się ponad 13.500 wykonanych instalacji OZE, w tym niezwykle dużych inwestycji dla przedsiębiorstw oraz budownictwa mieszkalnego.

Solaro

W położnej niedaleko Częstochowy miejscowości Poczesna swoją siedzibę ma firma Solaro, zajmująca się sprzedażą, montażem oraz serwisem kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznych. W ofercie firmy znaleźć można także zintegrowane systemy grzewcze, których cechą charakterystyczną jest optymalizacja działania w zależności od warunków atmosferycznych.

Silesiasolar Sp. z o.o. Sp. k.

Silesiasolar (Lędziny) to przedsiębiorstwo związane z fotowoltaiką, foliami grzewczymi i pompami ciepła. Firma w swoim portfolio ma także stacje ładowania EV oraz montaż stacji ładowania pojazdów. Seroka oferta, a także kompleksowe wykonanie prac, opieka serwisowa oraz szereg certyfikatów sprawiają, że firma ta cieszy się dużym powodzeniem na Śląsku.

GLIMAR sp. z o.o.

GLIMAR swoją siedzibę ma w Gliwach, działa nieprzerwanie od 1990 roku, przez co jego pracownicy zdobyli szerokie doświadczenie podczas pracy w obiektach przemysłowych, użyteczności publicznej czy mieszkaniowych. Oprócz instalacji solarnych wykonują są systemy wodne i kanalizacyjne, węzły cieplne czy klimatyzacje. Kompleksowe usługi pozwalają na pełne wykończenie lub wyremontowanie obiektu budowanego, z pomocą jednego przedsiębiorstwa.

HEWALEX Sp. z o.o. Sp. k.

Hewalex z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach to firma zajmująca się odnawialnymi źródłami energii, z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku. Producent ten dostarcza rozwiązań z zakresu kolektorów słonecznych nie tylko w Polce, ale i całej Europie Zachodniej, dzięki czemu wywalczył sobie pozycję krajowego lidera w tym segmencie. Przedsiębiorstwo podejmuje współpracę z wieloma uznanymi oraz rzetelnymi firmami wykonawczymi.