Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Kluczowe parametry przy wyborze kleju do rzęs

Klej do rzęs musi być dopasowany do warunków panujących w gabinecie, twoich umiejętności i stosowanej metody.

Najpierw warunki

Niezależnie od tego, czy wybierasz kleje do rzęs 1 do 1 czy innej metody, musisz zwrócić uwagę na warunki panujące w gabinecie. Większość klejów przeznaczona jest do pracy w temperaturze 19-21 stopni i wilgotności na poziomie 45-55%. Przy niższych lub wyższych parametrach mogą pojawiać się problemy z polimeryzacją kleju. Najlepiej poprawić więc warunki w gabinecie, możesz jednak szukać klejów o specjalnych parametrach, przygotowanych do wykorzystania w mniej sprzyjających warunkach.

Twoje umiejętności

Umiejętności i preferencje stylistyki mają przy wyborze kleju niemałe znaczenie. Przede wszystkim dla początkujących w tym zawodzie poleca się kleje nieco wolniej schnące, które dają komfort pracy i nie wymuszają niewskazanego pośpiechu. Ponadto, warto, aby stylistyka sprawdziła najpierw, czy woli kleje o nieco gęstszej strukturze czy te bardziej lejące. Na początek gęstsze są lepszym rozwiązaniem, natomiast z czasem wybór między tymi dwoma typami to kwestia indywidualnych preferencji.

Stosowana metoda i pozostałe kryteria

Przy wyborze kleju znaczenie ma także, do jakiej metody potrzebny ci jest klej. Nie każdy sprawdzi się na przykład przy rzęsach 3D czy też kolorowych stylizacjach. Nie bez znaczenia jest także kwestia wydzielanych przez kleje oparów, co ma wpływ zarówno na twój, jak i klientki komfort. Warto także zadbać o wybór produktu, który zawiera mniejsze ilości cyjanoakrylu powodującego czasem alergie lub łzawienie u klientek.