jak dbać o rzęsy odżywka do rzęs

Gęste i mocne rzęsy są marzeniem każdej kobiety. Jednak mało jest pań, które poświęcają wystarczająco dużo czasu na ich pielęgnację. To błąd, ponieważ są one bardzo wrażliwe i narażone na działanie czynników zewnętrznych. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwolą cieszyć się pięknym wachlarzem rzęs.

Co zrobić, by pielęgnacja rzęs była skuteczna? Na pewno przydać się może odżywka do rzęs. Dodatkowo warto skupić się na kilku krokach, które zostaną opisane poniżej, a dla powiększenia swojej wiedzy w tym temacie możesz zajrzeć na naturalnerzesy.pl, gdzie nie tylko poznasz sposoby na to jak dbać o rzęsy, ale także gdzie warto kupić dobry produkt.

Odpowiedni demakijaż

Pielęgnacja rzęs zaczyna się od odpowiedniego demakijażu. Ma on znaczenie dla ich zdrowego wyglądu. Makijaż oczu najlepiej zmywać płynem do skóry wrażliwej. Nasączony wacik należy delikatnie przycisnąć do oka i poczekać aż tusz się rozpuści. Resztki najlepiej usunąć pionowymi ruchami w górę i w dół, a nie gwałtownym pocieraniem. Dzięki temu rzęsy będą rzadziej się kruszyć i wypadać. By demakijaż rzęs był łatwiejszy, dobrze jest zrezygnować z wodoodpornych tuszów, a przed nałożeniem makijażu zadbać o bazę. W dni wolne najlepiej jest dać rzęsom odpocząć od kosmetyków.

Odżywki do rzęs

By pielęgnacja rzęs była skuteczna, dobrze jest stosować gotowe odżywki i sera lub domowe sposoby na ich wzmocnienie. Firmy kosmetyczne takie na przykład jak ORPHICA oferują produkty o składach, które wzmocnią rzęsy, ograniczą ich łamliwość i zapewnią im zdrowy wygląd, sprawdź tutaj i zobacz czym dokładnie wyróżnia się ta odżywka Miralash.

codzienne nawyki z odżywką do rzęs

Dodatkowo sporo preparatów stymuluje ich wzrost i jednym z takich produktów jest właśnie wspomniana odżywka do rzęs. Odżywki mogą przyjmować postać żelu aplikowanego szczoteczką taką jak ta dołączona do tuszu. W sklepach można spotkać także preparaty w postaci kremu. Mocne i gęste rzęsy może zapewnić olejek rycynowy. Odżywka do rzęs to produkt znany od pokoleń, który scala i regeneruje włoski odbudowując ich strukturę. Nie jest jednak pozbawiony wad. Z powodu rzadkiej konsystencji może spływać z rzęs i podrażniać spojówki. Wśród domowych sposobów pielęgnacji rzęs znajduje się także nałożenie na nie patyczkiem oliwy z oliwek. Naturalną odżywką stosowaną na noc może być wazelina. By wspomóc wzrost włosków, można nakładać zamoczone w ciepłej wodzie liście zielonej herbaty lub wymoczoną przez kilka dni w oliwie z oliwek startą skórkę cytryny.

Codzienne nawyki

Pielęgnacja rzęs wiąże się z dbałością o codzienne nawyki i przyzwyczajenia także wtedy gdy korzystamy z pomocy odżywki do rzęs na przykład Nanolash, którą możesz poznać klikając tutaj. Wiele osób w ciągu dnia nieświadomie pociera oczy, co wpływa na wypadanie większej ilości rzęs. Włoski są delikatne i nie trzymają się mocno skóry. By mieć gęste rzęsy, kontroluj w jakiej ilości wypadają. Normą jest tracenie 1-2 rzęs dziennie. Jeśli zauważysz ich więcej, skonsultuj się z lekarzem. Należy także uważać podczas używania zalotki. Choć pięknie podkręca rzęsy, może je osłabić. Dlatego nie należy sięgać po nią codziennie, a w razie konieczności lepiej zrobić to przed nałożeniem tuszu.

Naturalne, mocne rzęsy będą wyglądały pięknie nawet bez zalotki. Trzeba również pamiętać o regularnej wymianie tuszu na nowy i usuwaniu ze szczoteczki grudek, które mogą obciążyć rzęsy. Przed jego nałożeniem dobrze jest rozczesać włoski za pomocą specjalnego grzebyka lub szczoteczki, by je rozdzielić. Należy także uważać na sztuczne rzęsy i skład kleju stosowanego do ich doczepienia. Nie jest tajemnicą, że pielęgnacja rzęs łączy się również ze zdrowym odżywianiem i stosowaniem zbilansowanej diety.

Krótkie podsumowanie

Choć pielęgnacja rzęs nie jest skomplikowana, wiele pań zapomina o jej podstawowych zasadach. Pamiętanie o kilku regułach pozwoli cieszyć się pięknymi, gęstymi rzęsami. Na szczęście nie wymaga to dużych nakładów finansowych, ponieważ zakup odżywki do rzęs nie jest dużym kosztem co możesz sprawdzić na www.naturalnerzesy.pl/everlash/ a dodatkowo opiera się to głównie na unikaniu szkodliwych nawyków. Mocne i zdrowe rzęsy prezentują się świetnie nawet bez nałożonego na nie tuszu i stanowią wspaniałą wizytówkę. Przedstawione w artykule wskazówki powinny wejść na stałe do codziennego rytuału pielęgnacji.