Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Po raz kolejny policjanci z Częstochowy uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Wiedzy i Umiejętności „Jestem bezpieczny” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową imienia Tadeusza Kościuszki we Mstowie i gminę Mstów. Z uwagi na pandemię, w tym roku konkurs został przeprowadzony online. Jak zwykle cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży szkolnej.

Częstochowska Policja bardzo często włącza się w inicjatywy, mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu. Po raz kolejny mundurowi uczestniczyli w powiatowym konkursie, którego celem było pogłębienie wiedzy i doskonalenie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kształtowanie postaw w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

W konkursie wzięło udział 27 szkół podstawowych, a uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności. W tym roku I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łojkach.

Podczas ogłoszenia wyników obecna była zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie podinspektor Grażyna Dudek oraz przedstawiciele straży pożarnej, służb medycznych, władze gminy i współorganizatorzy.

  • nagrody dla zwycięzców ułożone na podłodze w szkole
  • nagrody dla zwycięzców ułożone na podłodze w szkole
  • ekran laptopa, na którym wyświetleni są uczestnicy, w tle komisja
  • komisja oceniająca - na pierwszym planie policjant
  • przedstawiciele służb mundurowych podczas ogłoszenia wyników
  • organizatorzy konkursu wraz z przedstawicielami służb mundurowych podczas pozowania do zdjęcia