Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Jak nadać przesyłkę do USA?

Pomimo, że USA to kraj znacznie oddalony od Polski, to wysyłanie do niego paczek wciąż jest możliwe. Owszem, pandemia koronawirusa nieco utrudniła ten proces, aczkolwiek - pomimo pewnych opóźnień - wciąż można liczyć na w miarę szybki transfer wybranej paczki za ocean.

Dlaczego akurat Stany?

Stany Zjednoczone to jeden z najpopularniejszych kierunków, jeśli chodzi o wysyłanie paczek z Polski. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka:

  1. Tradycje emigranckie - USA to kraj, w którym wciąż żyje bardzo wielu Polaków. Część z nich emigrowała w ciągu ostatnich kilkunastu lat, ale wielu to po prostu potomkowie osób, którzy osiedlali się w tym kraju kilkadziesiąt, a nawet kilkaset lat temu! Transfer paczki przez ocean jest dla tych osób jedyną formą swoistej komunikacji pomiędzy tym co nowe w USA, a tym co trzeba było zostawić w Polsce.
  2. Kultura - w Stanach Zjednoczonych żyje mnóstwo osób, które zafascynowane są polską kulturą, sposobem życia itd. Co więcej, nie są to tylko Polacy lub ich potomkowie, ale też Amerykanie. Zdarza się też, że wielu z nich ma Polaków wśród swoich znajomych. W takich przypadkach upominek "z dalekiego kraju" ma szczególną wartość...

COVID a transport międzynarodowy

W czasach pandemii COVID transfer przesyłek pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi wyraźnie zmalał, ale - co ważne - nadal ma miejsce. Wysyłka do USA nadal jest możliwa. Transport ten z reguły jest realizowany drogą lotniczą, która obecnie jest najszybszym rodzajem transportu, jeśli chodzi o wysyłki za granicę. Przesyłki do USA dostarczane są szacunkowo w przeciągu 3 do 5 dni roboczych (nie uwzględnia się tutaj czasu ewentualnych odpraw celnych).

Paradoksalnie wysyłka do USA może być łatwiejsza, aniżeli do np. niektórych krajów europejskich. Zdarza się bowiem, że niektóre firmy kurierskie wprowadzają pewne ograniczenia w transferze paczek do Włoch, Hiszpanii lub Grecji, a więc do tych krajów, które najbardziej ucierpiały z powodu tej COVID-19. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku mówi się o przesyłce, której czas dowozu ogranicza się nawet do kilkunastu godzin.

Wysyłka do USA z Allekurier.pl - co warto wiedzieć?

Przesyłkę do USA można wysłać na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest skorzystanie z możliwości serwisu Allekurier.pl, dzięki któremu klient może wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Allekurier.pl jest brokerem usług kurierskich, który współpracuje z wieloma różnymi podmiotami. Dzięki temu wybór optymalnej usługi przewozu wybranej paczki, jest jeszcze łatwiejszy.

Jakie korzyści niesie ze sobą skorzystanie z możliwości platformy Allekurier.pl? Po pierwsze - klient może skorzystać z bardzo korzystnych rabatów, których wartość może sięgnąć nawet 70 procent. To jednak nie wszystko, gdyż proces realizacji formalności odbywa się poprzez wygodny i intuicyjny formularz. Wystarczy zaledwie kilka minut, by zamówić przewóz paczki w wybrane miejsce. Co więcej, usługę kurierską można zamówić wprost spod swojego domu.

Co może zaoferować Allekurier.pl?

Oferta serwisu Allekurier.pl jest bardzo szeroka i obejmuje:

  • profesjonalną i natychmiastową realizację zgłoszenia i to nawet w następnym dniu roboczym,
  • tanie przewozy zagraniczne paczek, w tym do Stanów Zjednoczonych,
  • proste zasady, dzięki którym usługa realizowana jest szybko i sprawnie,
  • minimum formalności niezbędnych do wysłania paczki pod wskazany adres.

Podsumowując, przewóz paczek do Stanów Zjednoczonych jeszcze nigdy nie był tak szybki, tani i prosty. Wejdź na stronę Allekurier.pl i zamów kuriera pod wybrany adres. Następnie wydrukuj list przewozowy, przygotuj paczkę i... gotowe. To wszystko jest przecież takie proste.